Rusza kampania „Kochajcie mnie mamo i tato”

Pierwsze billboardy staną w: Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Trójmieście. Fot. Materiały organizatora

Dzięki wsparciu tysięcy osób z inicjatywy Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza i Grupy Stonewall w całej Polsce staną billboardy „Kochajcie mnie mamo i tato”. Zainicjowana w ten sposób akcja społeczna ma wspierać osoby LGBT
i pokazać im, że nie są same.

Fundusze na akcję billboardową udało się zebrać i to w zaledwie kilka dni na za pośrednictwem portalu pomagam.pl. Akcję wsparło już prawie 18 i pół tysiąca osób. udało się dzięki nim zebrać prawie 650 tysięcy złotych na działania mające na celu wsparcie osób LGBT. W ramach akcji w całej Polsce staną billboardy z napisem „Kochajcie mnie mamo i tato”. powstała też strona internetowa kochajciemnie.pl, na której można znaleźć m.in. numery telefonów do organizacji niosących pomoc i wsparcie osobom LGBT, w tym m.in. prawników, psychologów i grup wsparcia. Organizacje zbierają też fundusze na bezpośrednią pomoc ludziom ze społeczności LGBT.
Akcja „Kochajcie mnie mamo i tato” to odpowiedź na antyaborcyjną i antyrozwodową kampanię zainicjowaną przez Fundację Nasze Dzieci
– Edukacja, Zdrowie, Wiara, z inicjatywy której w całej Polsce można od kilku tygodni oglądać plakaty m.in. z macicą w kształcie serca i umieszczonym w niej płodem, oraz napisanym ręką dziecka hasłem „Kochajcie się mamo i tato” mające zniechęcać małżonków do rozwodu. – Naszym zdaniem, warto go poprawić i skierować strumień miłości w kierunku dzieci, zwłaszcza dzieci LGBT – informują inicjatorzy akcji i przytaczają smutne statystyki, z których wynika, że ponad 80 procent nastolatków LGBT nie jest akceptowanych przez swoich rodziców, a 70 procent ma myśli samobójcze. Główną ideą akcji „Kochajcie mnie mamo i tato” ma być zwrócenie uwagi na problem braku akceptacji młodzieży LGBT oraz okazanie jej wsparcia.

Martyna Sokołowska

5 38 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bab
Bab
5 dni temu

Bardzo dobre bilbordy. Lewactwo w końcu zrozumiało, że człowiekiem jest się od poczęcia, że to nie zlepek komórek tylko dziecko. Jak rodzice się kochają, to kochają też swoje dzieci.

maniek
maniek
8 dni temu

Napiszcie „Kochajcie mnie rodzicu 1 i rodzicu 2” Obłudne lewactwo, kogo chcecie nabrać mamą i tatą?

kolo
kolo
7 dni temu
Reply to  maniek

Żebyś się zakwiczała na śmierć prawicowa ściero to nie zakrzyczysz faktu, że ludzie są różni i przez te różnice, takie tępy qrwy jak ty gotują im piekło. Dotyczy to także najbliższej rodziny i stąd ta akcja :)

maniek
maniek
7 dni temu
Reply to  kolo

Matka zawsze kocha, nawet jak syn zlamie jej szczeke.

Pompo
Pompo
8 dni temu

A Jarek Kaczynski to jaki jest?

1615114139_3mb0qi_500.jpg
radek
radek
8 dni temu

Trzeba nam w życiu publicznym wystrzegać się hipokryzji,obłudy,fasadowości,udawania,maskarady i co najważniejsze, nobilitacji prostactwa.Odwiecznym marzeniem ludzi w każdym kraju jest życie w sprawiedliwym,bezklasowym społeczeństwie, w którym każdy mieszkaniec posiada równe prawa,ludzie nie są upokarzani,nie wybuchają konflikty religijne ani na innym tle.Nicolas de Chamfort pisał:”Dawaj rozkosz i bierz rozkosz,nie sprawiając cierpienia ani sobie ani nikomu innemu”.