Rusza proces księdza z Małej

RZESZÓW. Kapłanowi grozi do 12 lat pozbawienia wolności

Znany jest już termin pierwszej rozprawy ks. Romana J., byłego proboszcza w podropczyckiej miejscowości Mała, oskarżonego o molestowanie seksualne dziewczynek. 21 marca duchowny stanie przed sądem.

W czwartek sąd okręgowy zebrał się żeby rozpatrzyć wniosek obrony kapłana, która domagała się zwrotu sprawy do prokuratury okręgowej.

– Obrona wnosiła o przesłuchanie dyrektora szkoły, w której uczyły się poszkodowane i chłopaka jednej z nich. Wnioskowała również o przeprowadzenie konfrontacji pokrzywdzonej z grupą świadków i ponowne przesłuchanie jednej z pokrzywdzonych dziewcząt – mówi sędzia Marzena Ossolińska-Plęs, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Rzeszowie – Sąd uznał, że może się to odbyć w trakcie postępowania sądowego i nie ma powodu do wstrzymania procesu – dodaje.

Nie 3 a 4 pokrzywdzone

Przypomnijmy. 51-letni ks. Roman J., został w kwietniu 2010 roku zatrzymany pod zarzutem molestowania seksualnego 3 dziewczynek i doprowadzenia jednej z nich do obcowania płciowego. Zdaniem śledczych, do molestowania dwóch młodszych dziewcząt (które nie ukończyły 15 lat) miało dojść w latach 2003 – 2005, starsza, która nie ukończyła 18 lat miała obcować z nim płciowo w latach 2007-2008. 16 sierpnia duchowny za poręczeniem majątkowym opuścił areszt i otrzymał zakaz przebywania w Małej, opuszczania kraju oraz kontaktowania się z poszkodowanymi dziewczynami. Jak ustaliła Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie, lista poszkodowanych dziewcząt wydłużyła się o kolejną, która nie ukończyła 15 roku życia. Jeżeli zarzuty się potwierdzą, ks. Romanowi J. będzie groziło do 12 lat pozbawienia wolności.

Katarzyna Szczyrek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments