Rusza produkcja w Part Glass Krosno

KROSNO. Są nowe miejsca pracy w jednej z krośnieńskich hut szkła

Na ten moment z utęsknieniem czekali przede wszystkim hutnicy, którzy stracili pracę w hucie szkła Deco Glass po tym, jak dwa lata temu ogłoszono upadłość likwidacyjną zakładu. 1 lutego pełną parą ruszyła produkcja w hucie, która po zmianie właściciela przyjęła nazwę Part Glass Krosno. Zamówienia są, a zatrudnienie w zakładzie ma docelowo wzrosnąć do 250 osób.

Kiedy w 2009 roku ogłoszono upadłość likwidacyjną Deco Glassu stery w zakładzie przejął syndyk. Zadłużenie huty wynosiło ponad 20 mln zł! Pracę straciło ponad 400 osób.

Upadły zakład został wystawiony na sprzedaż. Nie od razu znalazł się nabywca. Ostatecznie dopiero czwarty przetarg wyłonił nowego nabywcę, który zastrzegł sobie anonimowość. Zgłosił się przedsiębiorca, który zaproponował, że jest gotów kupić zakład za 10 mln zł i ta oferta została przyjęta.

Jeszcze końcem zeszłego roku zapowiadano, że produkcja ruszy w hucie już w pierwszym kwartale 2011 roku. – Produkcja ruszyła 1 lutego br. – mówi nam Tadeusz Gazda, prezes Part Glass Krosno Sp. z o.o.

– Zamówienia mamy zapewnione na kilka najbliższych miesięcy. Na razie została uruchomiona jedna wanna szklarska. Aktualnie trwa obsadzanie stanowisk; zamierzamy zatrudnić do 250 osób. Z pewnością zatrudnienie znajdą hutnicy, którzy niegdyś tu pracowali i zostali zwolnieni.

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments