Ruszyła budowa kortów tenisowych

Fot. MOSiR Sanok

SANOK. Ta wiadomość ucieszy zwłaszcza miłośników aktywnego wypoczynku

Na MOSiR-ze powstaną w sumie trzy korty. Jest to ostatni etap realizowanego przez miasto projektu “Przebudowa i rozbudowa obiektów toru lodowego wraz z budową kortów tenisowych na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku”.

- Korty funkcjonujące od dziesiątek lat w śródmieściu nie spełniają już oczekiwań zarówno miasta, jak i klubu tenisowego. Chcemy poprawiać jakościowo naszą infrastrukturę, a przy MOSiR-ze stworzyć dobrą i różnorodną bazę sportową, której częścią byłyby nowe korty tenisowe – mówi Wojciech Blecharczyk, burmistrz Sanoka. Dwa z nich o wymiarach 24 x 11 m każdy i sztucznej nawierzchni z mączki ceglastej będą odkryte. Miasto zyska również kort kryty, usytuowany w hali pneumatycznej o wymiarach 36 x 18 x 8 m i o powierzchni 648 m˛. Będzie on miał wymiary 24 x 11 m, o sztucznej nawierzchni z mączki ceglastej na podbudowie z tłucznia kamiennego. Zakończenie prac planowane jest na lipiec br.

- Do tej pory w ramach powyższego projektu m.in. wymieniono stare ogrodzenie toru, a wzdłuż niego utworzono piesze ciągi rekreacyjne. Później postawiono tu nowe budki sędziowskie. Zakupiono dodatkową, składaną trybunę, wykonaną ze stalowych profili na 828 miejsc. Remontem objęto także istniejące, stałe trybuny. W miejsce starych, betonowych podestów pojawiły się nowe, stalowe i barierki oddzielające poszczególne rzędy trybuny. Wykonano także izolację przeciwwodną i docieplenie. Jeden z podestów przystosowano dla osób niepełnosprawnych, montując przy nim specjalistyczny podnośnik. Przeróbki te pozwoliły na wygospodarowanie 3 dodatkowych rzędów. Dzięki temu obydwie trybuny liczą około 3 tys. miejsc – mówi Agnieszka Frączek, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

Koszt całego projektu, na którego realizację władze Sanoka zdobyły dofinansowanie z RPO Woj. Podkarp. na lata 2007-2013, to 3 mln 776 tys. zł, w tym dofinansowanie 2 mln 149 tys. zł.

Wioletta Zuzak

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.