Ruszyła internetowa rekrutacja do rzeszowskich szkół średnich

Rejestracja kandydatów rozpoczęła się 13 maja i potrwa do 19 czerwca. Fot. Paweł Dubiel

RZESZÓW. W pierwszej turze rekrutacji weźmie udział ok. 3 tys. absolwentów rzeszowskich szkół. Zapewne nie wszyscy dostaną się do tych placówek, na których im najbardziej zależy.

W poniedziałek (13 maja) ruszyła internetowa rejestracja kandydatów do liceów, techników i szkół branżowych w stolicy Podkarpacia. Na uczniów ostatnich klas gimnazjum i szkół podstawowych czeka w rzeszowskich szkołach średnich około ok. 7 tys. miejsc.

Rejestracja kandydatów odbywa się na stronie: https://portal.resman.pl. Co należy zrobić, aby wykonać procedury? Kandydat musi kliknąć w baner: „Aplikacja Nabór dla szkół ponadpodstawowych oraz szkół ponadgimnazjalnych.” Następnie, dla każdego ucznia przygotowano dwa osobne systemy, gdyż rekrutacja w 2019 r. prowadzona jest jednocześnie dla dwóch roczników, ale na podstawie dwóch różnych podstaw prawnych i do różnych klas. Do pierwszego systemu prowadzi niebieski przycisk z lewej strony – to system dla kandydatów, którzy wkrótce ukończą 8-letnią szkołę podstawową. Z kolei drugi system, do którego prowadzi przycisk w kolorze zielonym, jest przeznaczony dla kandydatów, którzy wkrótce ukończą 3 klasę gimnazjalną. Rejestracja kandydatów rozpoczęła się 13 maja i potrwa do 19 czerwca.

W drugim etapie rekrutacji (21 – 25 czerwca) kandydaci będą musieli dostarczyć dokumenty do szkół. Publikacja list zakwalifikowanych do przyjęcia odbędzie się 5 lipca o godz. 10.00, natomiast publikacja list przyjętych – 12 lipca o godz. 10.00. W pierwszej turze rekrutacji weźmie udział ok. 3 tys. absolwentów rzeszowskich szkół, dla których miejsca nie zabraknie, natomiast część z nich będzie musiało liczyć się z tym, że nie dostanie się do tej szkoły, na której im najbardziej zależało. W szkołach, w których będą jeszcze wolne miejsca odbędzie się w lipcu druga tura rekrutacji. O szczegółach poinformujemy.

Kamil Lech

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
asdfg Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
asdfg
Gość
asdfg

nie wiem kto przygotował ten program, ale zrobili poważny błąd, nie można wybrać przedmiotów z których uzyskało się tytuł laureata, na liście wyboru zamiast przedmiotów z których były konkursy (matma fiza polski…) są tak egzotyczne przedmioty do wyboru jak język koreański japoński słowacki i wiele innych z których nie było konkursów przedmiotowych,
teraz, kiedy liczy się każdy punkcik, aby dostać się do wymarzonego liceum, nie potrafią porządnie przygotować formularzy, jest to niepoważne,