Ruszyła rozbudowa krośnieńskiego Cmentarza Komunalnego

Prace dot. rozbudowy krośnieńskiego Cmentarza Komunalnego potrwają do końca 2014 roku. Fot. Wioletta Zuzak

KROSNO. Łączny koszt inwestycji to blisko 5 mln zł.

Rozpoczęła się rozbudowa Cmentarza Komunalnego przy ul. Wyszyńskiego w Krośnie. Prace potrwają do końca 2014 roku. Prócz powiększenia nekropolii, obejmą między innymi budowę kolumbarium oraz pawilonów handlowych. Zadanie finansowane jest ze środków własnych gminy Krosno.

Gmina Krosno 17 stycznia 2013 r. rozstrzygnęła przetarg  na rozbudowę Cmentarza Komunalnego w Krośnie. Zadanie powierzono Przedsiębiorstwu Budownictwa Komunalnego sp. z o.o. w Jaśle.  – Planuje się przygotowanie ogółem 6 236 miejsc na pochówki. W części przyległej do istniejącego terenu cmentarza komunalnego od strony południowej i wschodniej planuje się grobowce i groby ziemne. Natomiast w terenie położonym w trójkącie pomiędzy pomnikiem Jana Pawła II a ulicą Podkarpacką powstanie naziemne kolumbarium – informuje krośnieński magistrat.

– Główne ciągi komunikacyjne na terenie rozbudowywanej części cmentarza wykonane będą z nawierzchni asfaltowej. Projekt przewiduje dwa nowe wejścia na cmentarz przez bramę przy Placu Papieskim oraz furtkę przy pawilonach handlowych.

Przebudowa placu Papieskiego
Równolegle rozpoczęły się prace związane z przebudową placu Papieskiego. W tym roku na ten cel w budżecie miasta zarezerwowano kwotę 400 tys. zł. Pozwoli to na wykonanie sieci podziemnych, oświetlenia, miejsc parkingowych i zjazdu z ul. Bieszczadzkiej.

Wioletta Zuzak

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o