Ruszyła sprzedaż tańszych biletów sieciowych

Od 1 czerwca pasażerowie MPK będą jeździli już na nowych tańszych biletach sieciowych. Fot. Wojciech Preisner

RZESZÓW. Bilety zaczną obowiązywać od 1 czerwca

Pasażerowie MPK mogą już nabywać bilety sieciowe w nowych niższych cenach. Obniżką Zarząd Transportu Miejskiego chce przekonać mieszkańców miasta do zamiany biletów jednoprzejazdowych na korzystniejsze dla nich rozwiązanie miesięczne.

Jak na razie obniżka dotyczy dwóch rodzajów biletów miesięcznych (w tym ulgowych). W przyszłości ZTM chce jednak, by niższe ceny obowiązywały w przypadku wszystkich biletów miesięcznych MPK – Przedstawimy panu prezydentowi odpowiedni projekt  – mówi Łukasz Dziągwa, p.o. dyrektora ZTM. – Chcemy, by mieszkańcy zamienili bilety papierowe na plastikowe.

Ile zapłacisz po obniżce?
Za normalny bilet miesięczny sieciowy w granicach miasta zapłacimy 98 zł, a nie jak dotąd 120 zł. Za taki bilet, ale ulgowy ustawowy student zapłaci połowę, czyli 49 zł (do tej pory płacił 60 zł). Natomiast emeryt, rencista i uczeń za bilet ulgowy samorządowy zapłacą 55 zł (do tej pory płacili 65zł).

Obniżce uległy również bilety miesięczne sieciowe na całą sieć. Za bilet normalny zapłacimy już nie 151 zł ale 130 zł. Bilet ustawowy kosztuje 65 zł (dotąd kosztował 75,50 zł) a bilet samorządowy 90 zł (dotąd kosztował 104 zł).

Od 25 czerwca w kasach biletowych ZTM rusza sprzedaż biletów wakacyjnych dla dzieci, młodzieży szkolnej i studentów studiów stacjonarnych. Bilety będą ważne w Rzeszowie od 1 lipca do 31 sierpnia i będą obowiązywać w godzinach od 5 do 23 we wszystkie dni miesiąca.

Katarzyna Szczyrek

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.