Ruszyły warsztaty malowania ozdób świątecznych

Uczestnicy warsztatów będą mogli stworzyć swoją własną ozdobę świąteczną. Fot. CDS Krosno
Uczestnicy warsztatów będą mogli stworzyć swoją własną ozdobę świąteczną. Fot. CDS Krosno

KROSNO. Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Uczestnicy warsztatów, które właśnie się rozpoczęły w krośnieńskim Centrum Dziedzictwa Szkła, pod czujnym okiem plastyków poznają techniki zdobienia najpopularniejszych bożonarodzeniowych dekoracji.

Co więcej, będą mogli stworzyć swoją własną ozdobę świąteczną!

Historia bożonarodzeniowych ozdób świątecznych sięga połowy XIX w. Pierwsze szklane bombki choinkowe pojawiły się w Niemczech, a ich kształt imitować miał wieszane dotychczas na świątecznych drzewkach owoce i słodycze. Od samego początku bombki były ręcznie malowane, a ich dekorowanie stało się jednym z najpopularniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych.

– Uruchomione właśnie przez Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie warsztaty służyć mają zachowaniu tego pięknego zwyczaju. Stanowią jednocześnie atrakcyjną i twórczą formę spędzania czasu – mówi Dawid Iwaniec z CDS Krosno. – Zajęcia trwają 1,5 godziny i są adresowane do dzieci, młodzieży szkolnej oraz osób dorosłych.

Warsztaty organizowane są zarówno dla grup zorganizowanych, jak i osób indywidualnych. Warsztaty grupowe, na które zgłaszać można uczestników w każdym wieku – dzieci, młodzież i dorosłych – organizowane są od poniedziałku do niedzieli, w godzinach pracy Centrum. Zajęcia dla osób indywidualnych odbywają się cyklicznie, raz w tygodniu, w piątki o godz. 14.

Rezerwacji dokonać można osobiście w recepcji Centrum (Krosno, ul. Blich 2) lub telefonicznie pod numerem 13 44 400 31.

wz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments