Ryanair odwołuje kolejne loty

To już kolejne odwołane loty irlandzkiego przewoźnika. Fot. Wit Hadło
To już kolejne odwołane loty irlandzkiego przewoźnika. Fot. Wit Hadło

W Polsce odwołano loty z i do Belgii oraz Szwecji.

Po lipcowych strajkach Ryanair przygotowuje się na kolejne Irlandzki przewoźnik właśnie rejsy, które powinny się odbyć w piątek (10 sierpnia). Chodzi o sześć lotów z lotnisk w Warszawie-Modlinie, Krakowie i Gdańsku oraz sześć lotów do tych miast.

„Związki pilotów w Belgii wezwały do niepotrzebnego strajku w piątek 10 sierpnia, zostaliśmy więc zmuszeni do odwołania 104 lotów z/do Belgii spośród ponad 2,4 tys. planowych lotów tego dnia w Europie” – poinformował Ryanair w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze. Pasażerowie zostali poinformowani drogą mailową lub SMS-em, że przewoźnik zaoferuje im alternatywne loty lub zostaną im zwrócone pieniądze za bilet. W środę związki zawodowe wezwały swoich członków do strajku 10 sierpnia.

Ryanair odwołał loty 10 sierpnia z Warszawy-Modlina do Sztokholmu (godz. 8.55), Brukseli-Charleroi (o 9.15 i 20.40), z Krakowa do Sztokholmu (godz. 21.15) i Brukseli-Charleroi (godz. 8.55) oraz z Gdańska do Sztokholmu (godz. 19.00). Ponadto odwołane zostały loty tego dnia ze Sztokholmu do Warszawy-Modlina (godz. 7.00), Krakowa (godz. 19.00) oraz Gdańska (godz. 10.50) oraz z Brukseli-Charleroi do Warszawy-Modlina (godz. 6.55 oraz 18.20) i Krakowa (godz. 6.30).

W dniach 25-26 lipca irlandzkie linie lotnicze odwołały ponad 600 lotów Powodem były strajki personelu kabinowego w Hiszpanii, Portugalii i Belgii. Związki zawodowe domagają się, by w całej Europie umowy o pracę były zawierane na podstawie prawa lokalnego, a nie prawa irlandzkiego oraz by wszystkim oferowano takie same warunki, bez względu na to, czy są zatrudnieni bezpośrednio przez przewoźnika, czy też za pośrednictwem firmy zewnętrznej. Wysuwane są też żądania płacowe. Ryanair twierdzi, że warunki, jakie zapewnia swoim pracownikom, są konkurencyjne, a żądania związków są nieuzasadnione.

Wioletta Kruk

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o