Rynek czeka na odnowę

PILZNO. W ciągu miesiąca powinien zakończyć się ostatni etap prac archeologicznych na pilzneńskim rynku. Po ich zakończeniu samorząd będzie mógł się ubiegać o pieniądze na rewitalizację zabytkowego centrum miasta.

W tej chwili trwają tam prace archeologiczne mające na celu odszukanie fundamentów dawnego ratusza. Dlatego część parkingu jest wyłączona z użytku. Po zakończeniu tych prac, decyzje o dalszym postępowaniu podejmie konserwator zabytków. Władze Pilzna mają nadzieję, że nie będzie problemu z planowaną rewitalizacją rynku.

– Wniosek o dofinansowanie z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego złożyliśmy w już Urzędzie Marszałkowskim i liczymy na jego akceptację – mówi Ewa Gołębiowska, burmistrz Pilzna.

Projekt zakłada przywrócenie miastu dawnego blasku. W ramach planowanych prac zakłada się przede wszystkim przebudowę płyty rynku, urządzenie terenów zielonych i likwidację przystanku autobusowego. Do połowy lutego powinna zapaść decyzja o wywłaszczeniu spółdzielni i droga do urządzenia przystanku za tzw. Pilźnianką będzie już otwarta.

ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments