Rząd chce ograniczyć wydatki samorządów

Zdzisław Zadworny, burmistrz Cieszanowa. Fot. Wit Hadło

KRAJ. Kwotowy limit zadłużania jednostek samorządowych ograniczy wydatki na lokalne inwestycje i miejsca pracy.

Mniej inwestycji, mniej miejsc pracy, problemy lokalnych firm i wyższe podatki. Taki prawdopodobnie będzie skutek wprowadzenia w życie kwotowego limitu zadłużania samorządów, jakie planuje Ministerstwo Finansów. Wstępny projekt przewiduje, że w obecnym roku deficyt budżetowy jednostek samorządowych nie będzie mógł przekroczyć 10 mld zł, w przyszłym roku – 9 mld zł, a w 2014 – 8 mld zł.

– Dotychczas jeżeli samorząd potrzebował pieniędzy to zaciągał kredyty. Jeśli nowe regulacje ograniczające tę możliwość wejdą w życie, to nie dość że nie będziemy mogli dalej inwestować, bo nie będziemy mogli zaciągać kredytów, pozmniejszamy też nasze zasoby własne, które dzięki tym właśnie inwestycjom moglibyśmy uzyskać. Stracą na tym ludzie – uważa Zdzisław Zadworny, burmistrz Cieszanowa.

Więcej w Super Nowościach

 Arkadiusz Rogowski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
roman
roman
9 lat temu

Zadworny powinien bardziej zająć się bezpańskimi kotami. Kupić jakąś karmę i dokarmiać je bo zwierzaki giną z głodu i chłodu, bezdomnymi psami i biednymi ludźmi, zamiast politykować.

amelka
amelka
9 lat temu
Reply to  roman

Zdzisek czeka na nieprzeciętne dochody z wiejskiego stadionu o sztucznej murawie z dwoma gwiazdkami i festiwalu a potem będzie mógł wszystkich potrzebujących do syta nakarmić nie wyłączając z tego przedstawicieli partnerskich miast i gmin, oczywiście nie zapomni o bezpańskich zwierzętach budując wspaniałe schronisko, które przyćmi dotychczasowe inwestycje. A wtedy nawet minister Rostowski może go pocałować…