Rząd nic nie zrobi dla kierowców choć mógłby

Fot. Archiwum

KRAJ. Jak obniżyć cenę paliw – we Francji się udało.

Ceny paliw na stacjach znowu szybują w kierunku 6 zł za litr. Kierowcy wciąż słyszą, ze nic się nie da zrobić i tak musi być. Tymczasem we Francji rząd obniża paliwowe podatki i nakazuje też koncernom paliwowym aby obniżyły ceny. Dlaczego nasz rząd nie dba tak o kierowców?

Pierre Moscovici, francuski minister finansów obniżył akcyzę, obniży to cenę paliw o 6 procent. Ponadto francuski minister nakazał tamtejszym koncernom paliwowym obniżenie cen hurtowych, co dodatkowo pozwoli zredukować ceny tankowania. Francuski rząd nie bał się zaingerować w rynek paliwowy i zrezygnować z części wpływów podatkowych aby ulżyć swoim obywatelom.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości

Artur Getler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ROMAN
ROMAN
8 lat temu

przypomnę wg.raportu Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego w 2011- -zużycie paliw silnikowych wzrosło o 3% -konsumcja oleju napędowego zwiększyła się o 8% -sprzedaż benzyny SPADŁA o 4% -sprzedaż LPG SPADŁA o 5% -cena benzyny WZROSŁA o 13 % -cena oleju i autogazu WZROSŁA o 18% stacji benzynowych w 2011 było 6800 szt A TERAZ WYLICZENIE KTO DRENUJE NAM KIESZENIE ; przyjmując cenę benzyny za 5,38 zł —————-a cenę oleju za 5,42 to mamy ; koszt zakupu ropy ; 2,21 ————————————- 2,21 marża rafinerii 0,31 —————————————-0,79 marża dystrybutora 0,19 —————————————-0,12 HARACZ MINISTRA FINANSÓW ; 2,67————–i dla oleju 2,30 ——————– czyli… Czytaj więcej »

VV
VV
8 lat temu

rzad nic nie zrobi bo jak slusznie pisze imc Brzeczyszczykiewicz ” jak zarzynac kure znoszaca zlote jajka”. wystraczy pomyslec, ze rzad perfidnie okrada kazdego polaka z jednego grosza co dzien. jaka to daje sume dziennie? a jak w skali roku? a paliwa to kolejne kilka groszy o ktore jestesmy ubozsi co dzien. a wszystko, zeby zylo sie lepiej. ………………………..

Tomasz
Tomasz
8 lat temu

Należy pamiętać, że we Francji rządzą socjaliści i jest to troche inna sytuacja. U nas akcyzy nie można już za bardzo obniżyć ale można obniżyć czy zlikwidować inne podatki, wszak cena paliwa bez róznych danin to 3 zl/ L, można znieść opłatę paliwową, która jest polskim wymysłem i podobno jest niezgodna z przepisami unijnymi. Jedno jest pewne rząd szuka pieniędzy wszędzie, nawet kosztem gospodarki…..wszak paliwo to podstawowy czynnik który determinuje ceny w wielu branżach

Szczepan Brzęczyszczykiewicz
Szczepan Brzęczyszczykiewicz
8 lat temu

Ta sama akcyza przy wyższej cenie paliw daje wyższe przychody….
Więc jak tu zarzynać kurę znoszącą złote jajka?
Rząd jest zainteresowany w jaknajwyższych cenach na paliwa, ot co!

ROMAN
ROMAN
8 lat temu

no bo to jest Francja – i rząd który dba o swoich- nie to co u nas gdzie od 1945 roku słyszymy to a widzimy tamto – i to jest właśnie ta różnica – pomiędzy Polską a Francją – nie tylko w tym przypadku.