Rząd straszy piramidą, a sam buduje większą

Nowy podatek na banki i hipermarkety, zmniejszenie składki rentowej dla przedsiębiorców, zwolnienie z podatku dochodowego najuboższych emerytów, ograniczenie wydatków na administrację, wybór między OFE a ZUS, wycofanie się z podwyżki wieku emerytalnego, ulgi na dzieci – to niestety nie jest program obecnego rządu, lecz lista obietnic opozycji.

Żeby nie wchodzić za bardzo w szczegóły co z niej jest realne, a co mniej, minister Rostowski od razu pojechał z grubej rury i nazwał propozycję Prawa i Sprawiedliwości piramidą finansową. I to nie taką zwykłą jaką był choćby Amber Gold, lecz klasyczną, bo “ucierpieliby” na niej wszyscy Polacy.

Bo jakże wielką krzywdą dla ludzi byłaby teraz informacja, że jednak nie będą musieli pracować do 67 roku życia. Przecież dobry premier w końcu spełnił ich wizję o wysokich emeryturach, a tu przychodzi Kaczyński i chce odebrać im tę szansę! I jeszcze mogliby wybierać między ZUS-em a OFE! Wszak trzeba uszanować reformę z 99 roku, a to, że składki do II filara Rostowski uciął w zeszłym roku o prawie 70 proc. to zupełnie nieistotne.

Nie wiadomo też jak poradziliby sobie ze zmniejszeniem składki rentowej o 2 punkty procentowe przedsiębiorcy. Dodatkowe pieniądze w ich kieszeni (9 mld zł!), to przecież nieustający ból głowy jak je wydać? Na inwestycje? Na zwiększenie zatrudnienia? Na podwyżki dla pracowników? Ufff… dobrze, że rząd nie stawia ich przed takimi dylematami. Dzięki temu spokojnie mogą zająć się urzędnikami ze skarbówki.

Żeby nie obciążać obywateli myśleniem jak wydać więcej pieniędzy, Rostowski nie pozostawił złudzeń na zwrot podatku dla najuboższych emerytów, ulgi dla dzieci, ulgi inwestycyjne czy zmniejszenie obciążeń podatkowych na paliwa. Wszystkie obietnice PiS-u obliczył na 62,6 mld zł, co miałoby doprowadzić do katastrofy finansów publicznych. Jak to zatem możliwe, że po zadłużeniu państwa o dodatkowe 350 mld zł w czasie 5-letnich rządów PO-PSL budżet państwa jeszcze jako tako funkcjonuje?

Arkadiusz Rogowski

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
hkROMANroowweK.Bimbała Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
hk
Gość
hk

K.Bimbała……..ujawnił się jako poeta!!!

K.Bimbała
Gość
K.Bimbała

Minister finansów Jacek Rostowski od początku roku wydał na premie i nagrody dla swoich podwładnych 7 milionów złotych – czyli co miesiąc wypłacał swoim ludziom aż milion złotych – podaje fakt.pl

Nagrody przyznano już 2142 pracownikom Ministerstwa Finansów. Średnio na jednego urzędnika przypadło 3251 zł.

– Wysokość najwyższej nagrody wyniosła 19500 zł. Nagroda ta została przyznana za realizację zadań związanych ze sprawowaniem przez Polskę prezydencji w Radzie Unii Europejskiej – podaje dziennik.

Rostowski gigantyczne premie rozdaje tylko swoim, cała reszta społeczeństwa w prezencie dostaje tylko podwyżki podatków – komentuje fakt.pl – źródło GPC

K.Bimbała
Gość
K.Bimbała

zb – Bardzo mądrze piszesz , problem w tym jednym dlaczego boisz się już na wstępie określić kogo reprezentujesz?. Abyśmy coś w Polsce zmienili na lepsze , nie możemy się bać sami siebie i swojego cienia.

K.Bimbała
Gość
K.Bimbała

Puste gesty, puste słowa;
puste serce, pusta mowa;

puste choć zacięte usta;

pusty wzrok i głowa pusta;

pusty program i projekty;

pustych do cna stek inwektyw;

pusty jazgot, próżne żale;

krzyk, co treści nie ma wcale;

puste groźby, puste miny;

wielkie morze próżnej śliny;

puste hasła, obietnice;

wszystko puste – poza picem!

Słowem: zero, nicość, próżnia –

tym się właśnie Tusk wyróżnia.

ROMAN
Gość
ROMAN

wystarczy tylko zerknąć
– dług publiczny ; 1.004.676.051.074 zł
– odsetki od długu państwa[ wynosza rocznie]- 43.251.260.443 zł
– odsetki od długu państwa dla każdego Polaka – 1.137 zł
czy to jest ta zielona wyspa bez Pientaszka ?

K.Bimbała
Gość
K.Bimbała

Wielkie brawa dla Pana Red. – więcej prawdy całą dobę i będzie można liczyć, że młodzi POLACY uwierzą w swoje możliwości i obudzą się!.

roowwe
Gość
roowwe

Pan minister chciałby sam roztrwonić nasze pieniądze. Przecież widać jakie posiada talenty. Przyrosty wszelkiej maści urzędów, urzędników i innych nierobów wymagają kasy.