Rzesze rzeszowian na procesji

Po mszy jej uczestnicy wyruszyli w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy.

RZESZÓW. Wczoraj (23 czerwca) w święto Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zgodnie z coroczną tradycją wierni ze stolicy Podkarpacia uczestniczyli w celebracji tego ważnego święta.

Uroczystość Bożego Ciała o godz. 9. rozpoczęła msza św. sprawowana na Pl. Farnym. Przewodniczył jej biskup ordynariusz, Kazimierz Górny. W swojej homilii wezwał on m.in. do troski o ludzkie życie, zwłaszcza to nienarodzone. Nawiązując do listu Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski, której przewodniczy, zaapelował do serc i sumień posłów i posłanek, w których to gestii leży uchwalenie ustawy antyaborcyjnej.

Po mszy jej uczestnicy wyruszyli w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy. Wśród podążających byli duchowni, przedstawiciele służb mundurowych, wojska i inni wierni świeccy. Szli ulicami 3 Maja, Zamkową, Lisa – Kuli, Cieplińskiego, zmierzając do bazyliki oo. Bernardynów – sanktuarium MB Pani Rzeszowskiej. Zatrzymywali się przy czterech ołtarzach, gdzie odśpiewane zostały fragmenty Ewangelii nawiązujące tematycznie do eucharystii. Ołtarze przygotowali: pierwszy -rzemieślnicy wraz z diecezjalną Caritas i towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta, drugi policja i wojsko, trzeci straż pożarna oraz służba więzienna, a czwarty bernardyńska parafia.

Corocznym zwyczajem Caritas rozdawała zgromadzonym chlebki. Dobrowolna ofiara za nie posłuży na pomoc najuboższym.

ZOBACZ ZDJĘCIA

kap

do “Rzesze rzeszowian na procesji”

  1. MACIORA

    NAPRAWDĘ NIE IDZIE JUŻ STRAWIĆ TEGO BEŁKOTU PANÓW W SUKIENKACH!!!DLACZEGO ICH TAK TEN POCZĘTY EMBRION PODNIECA, TO JAKAŚ ZBOCZONA OBSESJA!!CO ZAJMUJECIE SIĘ OBŁUDNICY HANDLEM EMBRIONAMI, I RAZEM Z NAWIEDZONYMI POLITYKAMI BOICIE SIĘ KONKURENCJI!???DLACZEGO TAK NIE PODNIECACIE SIĘ DZIEĆMI NARODZONYMI, KTÓRE NIE MAJĄ CZĘSTO CO JEŚĆ, BIEDNYMI RODZINAMI ???TO JAKIEŚ P…!!

  2. Olek

    Rzesza rzeszowian rzecze Resovia!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.