Rzesze rzeszowian na procesji

Po mszy jej uczestnicy wyruszyli w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy.

RZESZÓW. Wczoraj (23 czerwca) w święto Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zgodnie z coroczną tradycją wierni ze stolicy Podkarpacia uczestniczyli w celebracji tego ważnego święta.

Uroczystość Bożego Ciała o godz. 9. rozpoczęła msza św. sprawowana na Pl. Farnym. Przewodniczył jej biskup ordynariusz, Kazimierz Górny. W swojej homilii wezwał on m.in. do troski o ludzkie życie, zwłaszcza to nienarodzone. Nawiązując do listu Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski, której przewodniczy, zaapelował do serc i sumień posłów i posłanek, w których to gestii leży uchwalenie ustawy antyaborcyjnej.

Po mszy jej uczestnicy wyruszyli w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy. Wśród podążających byli duchowni, przedstawiciele służb mundurowych, wojska i inni wierni świeccy. Szli ulicami 3 Maja, Zamkową, Lisa – Kuli, Cieplińskiego, zmierzając do bazyliki oo. Bernardynów – sanktuarium MB Pani Rzeszowskiej. Zatrzymywali się przy czterech ołtarzach, gdzie odśpiewane zostały fragmenty Ewangelii nawiązujące tematycznie do eucharystii. Ołtarze przygotowali: pierwszy -rzemieślnicy wraz z diecezjalną Caritas i towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta, drugi policja i wojsko, trzeci straż pożarna oraz służba więzienna, a czwarty bernardyńska parafia.

Corocznym zwyczajem Caritas rozdawała zgromadzonym chlebki. Dobrowolna ofiara za nie posłuży na pomoc najuboższym.

ZOBACZ ZDJĘCIA

kap

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
MACIORA
MACIORA
9 lat temu

NAPRAWDĘ NIE IDZIE JUŻ STRAWIĆ TEGO BEŁKOTU PANÓW W SUKIENKACH!!!DLACZEGO ICH TAK TEN POCZĘTY EMBRION PODNIECA, TO JAKAŚ ZBOCZONA OBSESJA!!CO ZAJMUJECIE SIĘ OBŁUDNICY HANDLEM EMBRIONAMI, I RAZEM Z NAWIEDZONYMI POLITYKAMI BOICIE SIĘ KONKURENCJI!???DLACZEGO TAK NIE PODNIECACIE SIĘ DZIEĆMI NARODZONYMI, KTÓRE NIE MAJĄ CZĘSTO CO JEŚĆ, BIEDNYMI RODZINAMI ???TO JAKIEŚ P…!!

Olek
Olek
9 lat temu

Rzesza rzeszowian rzecze Resovia!