Rzeszów jednym z najwolniejszych miast Polski

Źródło. Korkowo.pl

RZESZÓW.  Tylko nieco ponad 30 km/h w centrum miasta.

Niechlubne 8. miejsce zajęła stolica Podkarpacia w rankingu najwolniejszych miast w Polsce portalu korkowo.pl. Średnia prędkość w tzw. szczytach komunikacyjnych (godz. 6:00-9:00 i 16:00-18:00) w Rzeszowie to 38,5 km/h. Obliczono ją na podstawie danych z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach w okresie od 1 do 31 maja br.

Według autorów rankingu, w porównaniu do zeszłego roku, poprawiła się sytuacja w ścisłym centrum miasta – średnia prędkość wzrosła tu z 26 do 33km/h. Zmalała natomiast średnia prędkość w pozostałych odległościach od centrum – odpowiednio 44km/h, 53km/h i 61km/h w kolejnych okręgach.

Badania portalu korkowo.pl nie oddają jednak pełnego obrazu sytuacji na rzeszowskich ulicach. – Możliwe, że samochody, które brały udział w naszym badaniu, omijały najbardziej zakorkowane ulice (np. Piłsudskiego, gdzie budowana jest kładka – red.) – mówi Monika Kampionii, przedstawiciel portalu korkowo.pl. – Kierowcy, którzy posiadają GPS, często wybierają alternatywne drogi dojazdu – dodaje. To oznacza, że po Rzeszowie jeździ się jeszcze wolniej niż podaje portal.

Arkadiusz Rogowski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotrek
Piotrek
8 lat temu

„Kierowcy, którzy posiadają GPS, często wybierają alternatywne drogi dojazdu” – pozostali zaś znają miasto pefect i nie potrzebują gps-a by omijać korki i remonty we własnym mieście:)