Rzeszów jednym z najwolniejszych miast w Polsce

Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Kierowcy w Rzeszowie jeżdżą średnio z prędkością 37,5 km/h.

Kierowcy od lat narzekają na zły stan dróg w Rzeszowie, kiepskie połączenia i rozwiązania komunikacyjne. Korki są zmorą większości kierowców. W związku z tym pewnie nikogo nie zdziwi fakt, że Rzeszów zajął 5. miejsce w rankingu… najwolniejszych miast w Polsce.

Badania przeprowadził serwis Korkowo.pl, który pod lupę wziął 9 największych miast w Polsce.

Niechlubne, bo pierwsze miejsce zajmują ex aequo Kraków i Wrocław, po których w godzinach szczytu odległość do 200 metrów i 2-5 km od centrum miasta pokonuje się ze średnią prędkością 33,5 km/h.

Zaledwie 0,5 km/h szybciej jeździ się po Poznaniu i Warszawie. Minimalnie szybciej jeździ się też po Łodzi i Szczecinie (34,5 km/h). Prędkość widocznie wzrasta dopiero w przypadku Białegostoku, który zajął 4. miejsce w rankingu (37 km/h). Piąte miejsce zajęły dwa miasta: Gdańsk i Rzeszów. Po nich średnio jeździ się z prędkością 37,5 km/h.

- W porównaniu z ostatnim, majowym raportem, średnie prędkości nie uległy znaczącym zmianom. Należy jednak zauważyć, że poprzednio najwyższa obserwowana prędkość wyniosła 39 km/h (Białystok) – informuje serwis Korkowo.pl. – Obecnie, najlepszy wynik (należący do wspomnianego Gdańska i Rzeszowa) jest nieco gorszy i wynosi (37,50 km/h).

Ewelina Nawrot

do “Rzeszów jednym z najwolniejszych miast w Polsce”

 1. mojrzeszowiec

  dziwne bo ja na rowere z pobitnego na wylotówkę na bieszczady przejeżdzam w 15 minut – ale jak ktoś chce autem to proszę bardzo – zawsze jest wybór – rzeszów to pipidówa w sumie a to ze wieś zawsze dązyła do dobrobytu to teraz mamy korki składające się uzywanych autek z jedną osobą – jak w hameryce -dodatkowo nasz urzędujący tyz jeżdzi merolem i to terenowym więc tłumaczenie tego jest zbędne

 2. lesio

  nie ma sie ci wsciekac, bo przez rzeszow w godzinach szczytu a juz szczegolnie w piatki po 15 nie da sie szybciej jechac jak 25 kilo na godzine. taka zabudowa i nic prawdopodobnie tego nie zmieni chyba ze zburza galerie Rzeszow:}

 3. kierowca

  Wystarczy przejechać sie naszymi ulicami i od razu widać pełno kierowców jadących 40km na h lewym pasem ruchu, o światłach już nie wspomnę. Dla porównania jak się jeździ po Wawie czy Kraku- tam nikt nie patyczkuje się z takimi niedzielnymi kierowcami, a w Rz jest to na porządku dziennym. Jak tu będzie dobrze???

 4. adam

  Rzeszow ma niezłe ulice, o szybkości decyduje zachowanie kierowców. Nagminna jazda lewym pasem w żółwim tempie i „oszczędne” ruszanie na światłach. Nikt tego nie uczy i decyduje brak elementarnej kultury

 5. Mieszkaniec

  Kiedy ktoś wpadnie na pomysł, by zapytać kierowców z Rzeszowa co i jak można poprawić?
  To własnie codzienni użytkownicy są skarbnicą wiedzy, a nie firma która zrobi sobie badania na kilku skrzyżowaniach i weżmie za to kupe kasy. Wystarczyło by przeprowadzić ankietę w której kierowcy opisali by swoje propozycje (np. w inetrnecie).
  Jak narazie wszystkie inwestycje drogowe w naszym mieście są gaszeniem kolejnego pożaru, a nie działaniem na przyszłość.

 6. ROMAN

  no nie – nie jest tak źle bo dorożki w latach 50-tych ubiegłego wieku i tak poruszały się wolniej – nie ma co nażekać – dobrze że i tak się poruszamy do przodu a nie do tyłu.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.