Rzeszów jeździł na rowerach. ZDJĘCIA

W niedzielnej “Skandii”, która rozgrywana była w Rzeszowie i okolicach wystartowało około tysiąca zawodników. Fot. Wit Hadło

KOLARSTWO. Grubo ponad tysiąc zawodników wzięło udział w weekendowych imprezach kolarskich, które rozgrywane były w Rzeszowie i okolicach.

W sobotę odbył się finałowy wyścig „Górskich Mistrzostw Polski Masters i Cyklosportu w kolarstwie szosowym” oraz „Wyścig o Puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa w górskim kolarskim wyścigu szosowym amatorów”, w niedzielę przedostatnia odsłona “Skania Maraton Lang Team”.

ZOBACZ ZDJĘCIA

W sobotę 300 kolarzy rywalizowało na trzech dystansach w 28 kategoriach. Stolica Podkarpacia przywitała kolarzy deszczem. – Dla kolarza nie ma złej pogody – mówił na starcie organizator zawodów, Czesław Lang, który sam wystartował w wyścigu i… zwyciężył w kategorii amatorów M55. Najciekawsza walka toczyła się na najdłuższym dystansie, gdzie o końcowym zwycięstwie decydował finisz. Po 3 godzinach i 10 minutach zaciętej rywalizacji Kamil Maj pokonał swojego kolegę Grzegorza Tomasiaka.

Solus-Miśkowicz i Batek najlepsi
Katarzyna Solus-Miśkowicz reprezentująca DEK Meble oraz Dariusz Batek z CCC Polsat Polkowice wygrali przedostatnią edycję Pucharu Polski w Rzeszowie w ramach “Skandii Maraton Lang Team”. – Zaatakowałem na podjeździe szutrowym i za moimi plecami utrzymał się jedynie „Halej”. Później przyspieszyłem na kolejnym podjeździe na szosie i zostałem sam. Cały dystans dawałem z siebie praktycznie wszystko, gdyż nie wiedziałem jaką mam przewagę nad rywalami – powiedział Batek.

Podczas niedzielnej imprezy zawodnicy rywalizowali na czterech dystansach. Ostatnia odsłona tegorocznej rywalizacji w Skandia Maraton Lang Team odbędzie się za tydzień w Dąbrowie Górniczej.

Więcej informacji na temat weekendowych imprez: http://www.skandiamaraton.pl/ i www.pucharfiatlangteam.pl

Opr. mj

do “Rzeszów jeździł na rowerach. ZDJĘCIA”

  1. jak to jest

    Czy aby nie jeździli w Malawie na Magdalence? Bo pozostawiono tzw. syf… ucięte resztki taśm biało-niebieskich

  2. Wojtas

    Nasz jasnie panujący Tadzio startował zawodnikow strzelajac z pistoletu. Niestety kierował lufe do góry, zamiast w głowę…

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.