Rzeszów kontra Małopolska

Piłkarze Stali pod wodzą Ryszarda Kuźmy jeszcze nie przegrali i zamierzają podtrzymać ten stan. Fot. Wit Hadło

PIŁKA NOŻNA II LIGA Resovia pomoże Stali Rzeszów? “Stalówka” powinna w końcu wygrać poza domem

Resovia i Stal Rzeszów będą musiały w weekend znaleźć sposób na tzw. krakowską piłkę. “Pasiaki” grają na wyjeździe z Garbarnią, biało-niebiescy w Boguchwale z Puszczą Niepołomice. Po 3 punkty do Nowego Dworu Mazowieckiego jedzie Stal Stalowa Wola.

Dwa remisy i zwycięstwo – oto bilans Stali Rzeszów pod rządami Ryszarda Kuźmy. Odkąd się pojawił, biało-niebiescy nie przegrali. Ale wciąż znajdują się w trudnym położeniu i pewnie do końca bić się będą o utrzymanie.

Puszcza mocna, ale do pokonania
- Po remisie w derbach Rzeszowa morale wzrosło. Ale też zdajemy sobie sprawę, że remisy mogą nie wystarczyć – mówi Przemysław Matuła, II trener Stali, który doskonale wie, na co stać Puszczę. – To dobry technicznie, świetnie zdyscyplinowany taktycznie zespół. Trener Dariusz Wójtowicz wykonał w Niepołomicach kawał dobrej roboty.
Stalowcy nareszcie mogli się przygotowywać do meczu na boisku Izolatora. Delikatne retusze w składzie nastąpią, bo z powodu kartek nie wystąpi Łukasz Krzysztoń. – Generalnie wychodzimy jednak z założenia, że im mniej rotacji, tym lepiej – podkreśla Matuła.

Stal ma z Puszczą rachunki do wyrównania, jesienią przegrała 0-3, tracąc gole w końcówce meczu. I nie stoi na straconej pozycji, o czym przekonują choćby wyniki ostatniej kolejki. Stomil rozbił wówczas Puszczę 4-1, wybijając jej z głów marzenia o awansie.

Przełamać wyjazdową niemoc
Stali Rzeszów pomóc może Resovia, która zmierzy się na wyjeździe z broniącą się przed spadkiem Garbarnią Kraków. Sęk w tym, że “pasiaki” na obcym terenie prawie nie strzelają goli i w tym sezonie nie wygrali żadnego z pięciu meczów z drużynami z Małopolski. Jedyny remis to ten jesienny wywalczony właśnie z ekipą “Brązowych”.
Mirosław Kalita, trener Stali Stalowa Wola, wciąż czeka na wyjazdowe zwycięstwo. I wydaje się, że lepszej okazji na przełamanie zielono-czarni mieć nie będą. W Nowym Dworze Mazowieckim zagrają z fatalnie dysponowanym w 2012 roku Świtem. Rywal “Stalówki” zdobył tylko 3 punkty za walkower z KSZO Ostrowiec.

STAL Rzeszów – PUSZCZA
Sobota, godz. 17
W Boguchwale

ŚWIT – STAL St. Wola
Sobota, godz. 17

GARBARNIA – RESOVIA
Sobota, godz. 15

Tomasz Szeliga

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.