Rzeszów odcięty od zachodniej Polski

Zwłaszcza studenci dojeżdżający z Przemyśla, czy Rzeszowa do np. Katowic lub Wrocławia mają problem, bo muszą się przesiąść. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW, PODKARPACIE. W niedzielę (9 bm.) wszedł w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Pasażerowie kolei na Podkarpaciu obawiali się ogromnego chaosu, ale obyło się bez niego.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że nie było większych kłopotów. Jednak problemem i to dużym, od 9 grudnia jest właściwie odcięcie od zachodniej Polski. – Pociągi z Przemyśla lub Rzeszowa jadą do Krakowa i koniec. Żeby dostać się do Katowic lub Wrocławia trzeba się przesiąść – mówi pani Ilona, studentka medycyny.

Podobnie jest z dojazdem np. do Zielonej Góry lub Szczecina. Co więcej, pasażerowie narzekają, że podróż do Krakowa trwa aż 4 godziny, a wcześniej zaledwie 2,5 godziny.

ga

21
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
asiażygaAmbrożykrzysztofDziadek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
asia
Gość
asia

Jestem od 3 lat jedną z pasażerek PKP na trasie Białystok-Lublin. Studiuję w Lublinie a dom rodzinny mam w Białymstoku. Dla mnie osobiście nie normalny jest fakt, że jadąc tą trasą mam przesiadkę w Warszawie. Więc pytam o co w tym wszystkim chodzi??? Bo na pewno nie o wygodę pasażera i zyski dla PKP. Nawet dziecko z podstawówki wie, nie wyznaczyło by takiej trasy gdzie zamiast 240km pociąg jedzie 301km. Przecież to się kompletnie nie opłaca i zamiast jechać 3godziny 40 min jedzie się prawie 5 godzin. Chyba, że komuś zależy na tym, żeby pasażerów było mało i można by… Czytaj więcej »

krzysztof
Gość
krzysztof

Panu Ambrożemu przydałby się kurs POdczytywania ze zrozumieniem cudzego PISma. POzdrawiam.

żyga
Gość
żyga

Jak ja teraz dojade do Zielonej Góry ? PO****NE TO WSZYSTKO

krzysztof
Gość
krzysztof

Popieram wypowiedź Tomka. Gawiedź niedoinformowana umie tylko szczekać. Media od dłuższego czasu trąbią na około o trwającym remoncie do 2015 roku. Jak to możliwe, że taka informacja mogła uciec? Jeżeli kogoś należy winić, to rządy po roku 1989, które to dopuściły do masowego przewożenia towarów po naszych drogach. Trzeba było wzmocnić kolej ukazem, że wszystkie ładunki powyżej ileś tam ton mają być przewożone koleją. Na zachodzie od dawna tiry jeżdżą na platformach. Takie rozwiązanie jest tańsze, ekologiczne i do tego kolej ma kasę na utrzymanie infrastruktury i połączeń pasażerskich, które z natury dochodowe nie są. Dzięki pierwszym rządom solidarnościowym ogromne… Czytaj więcej »

Ambroży
Gość
Ambroży

To co pisze Tomek , to prawda, co nie znaczy że Krzysztof ma oczy otwarte , czy tez POpiera wszystko w ciemno. Otóż trzeba brać grubą poprawkę do tego o czym mówi min. -model Sł. Nowak , a co robi. Jest faktem że kasa UE na dofinansowanie dróg i kolei do 2013 roku na pewno nie zostanie wykorzystana i co gorsze mogą nam naliczyć za to wielkie kary!. prawdą jest tez iż dużą część torowisk koalicja PO/PSL zlikwiduje , a okolice Białegostoku i inne pozostaną bez jakiejkolwiek perspektywy transportu kolejowego!.

clonx
Gość
clonx

jeszcze ciekawe kiedy skończą ten remont. kiedys do katowic jechałem 4 godziny. jak do samego krakowa mam jechać 4,5h to mi się odechciewa. a koniec remontu co chwila przesuwają. moze w przyszlej dekadzie się coś ruszy. obecnie z londynu do paryża jedzie sie krócej

Tomek
Gość
Tomek

W związku z modernizacją linii kolejowej na odcinku Rzeszów – Kraków wiele pociągów do Polski centralnej i zachodniej zmieniło trasę przejazdu – to wszystko. Nie ma mowy o odcinania Rzeszowa od świata. Tak więc TLK „Wieniawski” z Rzeszowa do Gdyni kursuje codziennie przez Głogów Małopolski, Tarnobrzeg, Lublin, Warszawę, Gdańsk. TLK „Solina” kursuje zaś z Przemyśla do Bydgoszczy przez Jarosław, Rzeszów, Tarnobrzeg, Lublin, Warszawę. Bezpośrednie połączenie z Lublinem, Warszawą czy Bydgoszczą to chyba nie jest odcinanie od świata. Powiem więcej – od nowego rozkładu jazdy połączenie do Warszawy jest poprowadzone krótszą trasą przez Lublin anie przez Kraków jak dotychczas, co skróci… Czytaj więcej »

ANDRZEJ
Gość
ANDRZEJ

A GDZIE SIĘ SCHOWALI RYNASIEWICZ I BURY ???????

czytelniczka
Gość
czytelniczka

W nowym rozkladzie braklo pociągu z Rzeszowa do Sanoka przez brzozów,kiedy będzie?

pniok
Gość
pniok

No dobra Internauci, którzy tak krzyczycie, napiszcie jak można przeprowadzić remont bez utrudnień?? A kolega co napisał, że remont był niepotrzebny to niech zobaczy co się stało m.in. z linia kolejową Dębica – Mielec, która była pozostawiona bez remontu/.

jarosław
Gość
jarosław

Głosujcie dalej na PiS, to w ogóle przestanie tutaj cokolwiek jeździć.
Im większa ciemnota, tym księżom łatwiej ciemny lud mamić.

Moher
Gość
Moher

Przecież PO to nierządzi Polską i Podkarpaciem, a tobie ciągle PIS w głowie. Kiedyś byłem cool i głosowałem na PO. Czy wiesz dlaczego dobrowolnie „założyłem beret” ?

clonx
Gość
clonx

to że dobrowolnie założyłeś beret to Twój problem. też się rozczarowałem PO ale jestem patriotą i w to co mówi kłamczyński nigdy nie uwierzę. on juz pokazał co potrafi. a w obecnej sytuacji to boże broń nas wszystkich żeby się znowu nie dopchał do koryta

mmm
Gość
mmm

ty i patriota. Chyba się z własnym dziewięciocentymetrowcem na rozumy POzamieniałeś.

Igor
Gość
Igor

A co ma PiS do tego? Czy jak Donald i spółka znów podniosą Ci podatki, to też będzie wina PiS? Dla przypomnienia : w Warszawie mamy rząd koalicyjny PO + PSL, w najistotniejszych sprawach z poparciem pseudoopozycji Ruchu Paligłupa i SLD. Podkarpaciem niepodzielnie rządzi zaś koalicja PO + PSL + SLD. Masz więc czego chciałeś. Tylko czy dyskusja z lemingiem ma jakikolwiek sens?

Mariusz
Gość
Mariusz

Głosuj dalej na PO: podatek od deszczu i 150 tys. nowych urzędników, co zauważyli nawet Brytyjczycy:
http://blogi.newsweek.pl/Tekst/gospodarka/623571,the-economist-o-polskiej-biurokracji.html

A tak wygląda wzrost zatrudnienia w urzędach w ciągu 20 lat:
http://www.wykop.pl/ramka/696873/zmiana-liczby-urzednikow-na-przestrzeni-ostatnich-20-lat-z-podzialem-na-rzady/

Miłego dnia życzę.

młody
Gość
młody

Ciebie PO….ło do reszty PiSu już nie ma od 7 lat POmyleńcze.

Dziadek
Gość
Dziadek

Debil !

Moher
Gość
Moher

Po skończonym remoncie podróż z 4 godzin skróci się do 2.5 i wszyscy będą zadowoleni. Remont jest tak potrzebny jak okrągła kładka w Rzeszowie. Trzeba wydać kasę i dać zarobić krewnym i znajomym.

marian
Gość
marian

Rzeszów- zaścianek i nic więcej – tak jest traktowany przez naszą władzę. A co na to obrońca Bury????????????

clonx
Gość
clonx

rzeszów to zaścianek. i nie chce chwalić obecnej władzy ale spójrz prawdze w oczy że poprzednia też nic nie robiła dla podkarpacia chociaż tutaj ma najwięcej wyborców. jak pis rzadził najmniej kasy wpłyneło właśnie do nas….. więc może trochę obiektywizmu