Rzeszów pomaga zobaczyć

Okulary, jeśli będą w dobrym stanie, trafią do potrzebujących w Afryce. Fot. Facebook/Archiwum

RZESZÓW. Do 30 września potrwa zbiórka okularów dla Afrykanów w ramach ogólnopolskiej akcji.

Czytelnicy, którzy noszą „mocniejsze” okulary, mogą oddać używane wcześniej szkła na wyjątkowy cel. Rzeszowskie Centrum Wolontariatu 50+ ogłosiło zbiórkę używanych okularów – zarówno korekcyjnych, jak i przeciwsłonecznych. Okulary, jeśli będą w dobrym stanie, trafią do potrzebujących w Afryce. 

Rzeszowskie Centrum Wolontariatu 50+, które mieści się przy Rynku 7 w Rzeszowie, przyjmuje okulary od pn. do pt. w godz. 12.00 – 16.00 (a w śr. od 9.00 – 12.00). O jakie szkła chodzi? Przede wszystkim o okulary przeciwsłoneczne dla dzieci i dorosłych, a także o używane okulary korekcyjne (także dla dzieci i dorosłych) o wartościach plusowych i minusowych, ale bez wartości cylindrycznych, czyli korygujących astygmatyzm.

Jak przygotować okulary, które zamierzamy przekazać fundacji? Najpierw powinniśmy sprawdzić, czy okulary są w dobrym stanie, tzn. czy szkła nie są porysowane, czy są kompletne i mają wszystkie elementy oprawy, a następnie wyczyścić je wodą z płynem do mycia naczyń.

Czytelnicy, którzy znają moc swoich okularów, powinni je opisać przy pomocy karteczek– jeśli nie, w tym celu mogą skorzystać z pomocy optyka. Opisane okulary należy zapakować do małego woreczka foliowego (prosimy, by ich nie wiązać!). Tak przygotowane okulary, w zależności od liczby, trzeba zapakować do koperty lub kartonowego pudełka, wyłożonego miękkim materiałem, papierem lub folią bąbelkową, tak by zabezpieczyć okulary przed uszkodzeniem.

Oprac. mc

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
rzeszowiakRyszard Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
rzeszowiak
Gość
rzeszowiak

Zle dobrane szkla w okularach to zabojstwo dla oczu, a nie POMOC !

Ryszard
Gość
Ryszard

Zalecam zakupić nowe przeciwsłoneczne okulary a nie wysyłać starego badziewia. Byłem tam to wiem.