Rzeszów służy Crumpowi

Australijczyk Jason Crump tak dobrych wyników, jak w barwach PGE Marmy Rzeszów, nie osiąga w tym sezonie w żadnej innej lidze.

SPEEDWAY EKSTRALIGA. Crump najlepszy w Polsce, Harris i Richardson na Wyspach, Okoniewski w Niemczech.

Zawodnicy PGE Marmy Rzeszów startują w tym sezonie aż w pięciu ligach. Oprócz polskiej Speedway Ekstraligi, “rzeszowian” można zobaczyć na torach Anglii, Szwecji, Danii i Niemiec. Najbardziej zapracowanym zawodnikiem jest Lee Richardson, który ma na swoim koncie starty w czterech ligach.

W Speedway Ekstralidze najskuteczniejszym zawodnikiem PGE Marmy zgodnie z przewidywaniami jest Jason Crump. Australijczykowi na dobre wyszła przeprowadzka z Wrocławia do Rzeszowa. W ubiegłym sezonie “Kangur” w barwach drużyny ze stolicy Dolnego Śląską miał średnią biegową tylko nieco wyższą od 2 punktów. W tym roku oscyluje ona w granicach 2,5 pkt na bieg. Drugą średnią biegopunktową ma w tej chwili Rafał Okoniewski, co biorąc pod uwagę jego kłopoty zdrowotne, jest sporą niespodzianką.

Anglicy najlepsi w… Anglii
Dopiero 3. i 4. średnią mają w rzeszowskim zespole dwaj Anglicy: Chris Harris i Lee Richardson. Obaj o wiele lepiej spisują się w swojej rodzimej lidze. “Bomber” w klasyfikacji na najskuteczniejszego zawodnika Elite League jest 10., a w swojej brytyjskiej drużynie (Belle Vue) ustępuje pod względem zdobyczy punktowych tylko Rory Schleinowi. Również lepiej niż w Polsce, na Wyspach spisuje się Richardson, który średnio notuje 2 punkty na bieg, co daje mu 15. miejsce w klasyfikacji średniej biegopunktowej. “Rico” jest także najlepszym zawodnikiem swojego zespołu, Lakeside. Krótki epizod w tym sezonie zaliczył na Wyspach także Dawid Lampart, jednak wystąpił on tylko w jednym meczu Eastbourne (0 punktów w 3 biegach), po czym zrezygnował ze startów w Anglii.

Czwórka w Szwecji
W lidze szwedzkiej, Harris i Richardson prezentują poziom zbliżony do wyników w Speedway Ekstralidze. O wiele słabiej niż w barwach PGE Marmy, radzi sobie za to Jason Crump, który na liście najskuteczniejszych zawodników Elitserien jest dopiero 22., a w jego zespole, Elit Vetlandzie lepsze wyniki osiągają Jarosław Hampel, Thomas H. Jonasson i Peter Karlsson. Czwartym z zawodnikiem PGE Marmy, startującym w Szwecji jest Rafał Okoniewski, który z powodu kontuzji, pojawił się w składzie ekipy Västervik jedynie w trzech meczach.

“Okoń” bryluje w Niemczech
“Rzeszowianie” startują także w lidze duńskiej i niemieckiej, które jednak znacznie odbiegają poziomem od wyżej wymienionej trójki. Jedynym przedstawicielem PGE Marmy w Den Danske Speedway Liga jest Jason Crump. Australijczyk wystąpił jednak tylko w jednym meczu Slangerup, zdobywając w 6 biegach 10 punktów. Jeden mecz w Niemczech zaliczył również Rafał Okoniewski, notując świetny występ i zdobywając dla Wolfslake 15 punktów i dwa bonusy w 6 wyścigach. U naszych zachodnich sąsiadów pokazał się także w tym sezonie Richardson, zdobywając dla Landshut 10 “oczek” w 6 gonitwach.

Marcin Jeżowski

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.