Rzeszowianie bronią tradycyjnego modelu rodziny. ZDJĘCIA

W marszu udział wzięło około 3 tys. osób. Fot. Arkadiusz Rogowski

RZESZÓW. – Życie i rodzina to najlepsza jest nowina – skandowało 3 tys. uczestników Marszu Dla Życia i Rodziny.

Mimo deszczowej pogody, w niedzielnym (26.05) Marszu Dla Życia i Rodziny w Rzeszowie udział wzięło około 3 tys. osób. Manifestowali oni takie wartości jak: prawo do życia, tradycyjny model rodziny, a także sprzeciw wobec aborcji, eutanazji oraz in vitro. Co ciekawe, w pochodzie udział wzięło również sporo młodych osób.

Marsz wyruszył około godz. 10:30 spod Urzędu Wojewódzkiego, a następnie ulicami: Sobieskiego, Targową, Naruszewicza i Zamenhoffa dotarł na ulicę 3 Maja, gdzie uczestnicy wzięli udział we mszy świętej w Kościele Świętego Krzyża.

Setki transparentów, jakie ze sobą przynieśli, mówią same za siebie: „Dzieci skarbem a nie garbem”, „Niskie podatki dla ojca i matki”, „Życie nie jest na sprzedaż”, „Nie dla in vitro”, „Stop aborcji”, „Życie chronisz, świat obronisz”, „Żyję dzięki mamie i tacie”, „Polska dla rodzin”, „Rzeszów za życiem”. Podobne były również hasło, które głośno skandowano: „Co jest najważniejsze? Życie!”, „Życie i rodzina to najlepsza jest nowina”. Rozbawienie budził ogromny wózek, w którym jechało kilkoro dzieci.

Arkadiusz Rogowski

[print_gllr id=84664]

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
izaROMANpolaesque Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
iza
Gość
iza

Nie ma nic cenniejszego na świecie niż rodzina (mężczyna + kobieta + dzieci)
Niedocenia się rodziny jak się ją ma – a jak się nie ma to „samotyś jak pies” mówiąc za Wojciechem Młynarskim.

Dzieci potrzebują rodziców żyjących w małżeństwie, a nie w konkubinacie (dzisiaj określanym jako związek partnerski). Jest mąż i żona, a nie partner i partnerka.

ROMAN
Gość
ROMAN

no proszę obudziło się 3 tysiące mieszkańców podkarpacia a kiedy obudzi się reszta ?- czy są w letargu jak żaby w śnie zimowym – śniegi się stopiły a Oni śpią nie
esgue- w budzie to siedzi kundel bury i ma podkulony łeb i ogon – rasowy doberman pilnuje posesji i jest na polu pokazując kły.

pola
Gość
pola

najważniejsza jest rodzina a polityka tuska w tej spraie jest antyrodzinna….wstyd za taki rzad,

esque
Gość
esque

ale bzdura. posiedzieliby w domu i sie zajeli wlasnymi rodzinami