Rzeszowianie chcą finału

Łukasz Sówka i Marco Gaschka (obaj na zdjęciu) oraz Łukasz Kret chcą dziś na torze przy ul. Hetmańskiej przypieczętować awans PGE Marmy do fazy finałowej Ligi Juniorów. Fot. Wit Hadło

LIGA JUNIORÓW. Przed ostatnią rundą fazy zasadniczej, pewny awansu do fazy finałowej jest tylko Włókniarz Częstochowa.

Dziś (godz. 17) na torze przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie odbędzie się ostatnia runda fazy zasadniczej Ligi Juniorów – Grupy Południowej. Awans do finałowej fazy wywalczą trzy najlepsze drużyny z obu grup. Duże szanse na znalezienie się w tym gronie ma PGE Marma Rzeszów.

Młodzi żużlowcy ze stolicy Podkarpacia zajmują obecnie 3., ostatnie gwarantowane awansem miejsce w swojej grupie i mają 2,5 punktu przewagi nad zielonogórskim Falubazem. Rachunek jest zatem prosty. Aby być pewnym awansu do fazy finałowej, PGE Marma musi zająć w dzisiejszych zawodach minimum 3. miejsce (zakładając, że wygra Falubaz). Zwycięstwo zielonogórzan, biorąc pod uwagę kontuzje Patryka Dudka i Kacper Rogowskiego wydaje się jednak mało prawdopodobne, tak więc rzeszowianie, których dziś będą reprezentować: Łukasz Sówka, Marco Gaschka i Łukasz Kret mogą być niemal pewni awansu.

Ciekawie zapowiada się rywalizacja w Grupie Północnej, gdzie przed dzisiejszymi zawodami w Toruniu szanse na awans do finałowej fazy mają jeszcze 4 zespoły.

Szóstka w finale
Faza finałowa Ligi Juniorów będzie się składać z sześciu turniejów (po jednym na torze każdej drużyny). Po jej zakończeniu zaplanowano indywidualny turniej z udziałem najlepszych młodzieżowców.

Tabele LJ
Grupa Południowa
1.    Częstochowa    4    13    +80
2.    Tarnów    4    9,5    +68
3.    Rzeszów    4    8,5    +65
4.    Z. Góra    4    6    +62
5.    Wrocław    4    3    +52
Grupa Północna
1.    Bydgoszcz    4    11    +79
2.    Leszno    4    10    +72
3.    Gdańsk    4    8    +72
4.    Gorzów    4    8    +71
5.    Toruń    4    3    +65

Marcin Jeżowski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments