Rzeszowianie najlepsi w wushu

Od lewej: W. Proszak, B. Rawski, A. Kubiak, P. Chruścik, A. Liszcz, He Xijing, R. Zięba, E. Solarz, M. Kubiak, B. Sawczyn. Fot. Archiwum

RZESZÓW. Sportowcy z klubu “Nan Bei – Tygrys” zdobyli aż 30 medali!

Zawodnicy z Rzeszowa prowadzeni przez trenera Roberta Mrózka, zdobyli w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Wushu ogółem 30 medali, w tym 10 złotych, 10 srebrnych i 10 brązowych, deklasując tym samym reprezentantów innych klubów.

Mistrzostwa rozegrano w ramach odbywającego się 21 – 22 kwietnia w Warszawie IX Wielkiego Międzynarodowego Festiwalu Wushu. Impreza jest uznawana za najbardziej prestiżową i największą w Polsce. Udział wzięli udział zawodnicy z największych klubów i organizacji kungfu/wushu w kraju, a także ekipy z Rosji, Białorusi i Izraela.
Zawodnicy rzeszowskiego Klubu Sportowego “Nan Bei – Tygrys” dominowali w konkurencjach Tai Chi (Taiji). Sukcesu gratulowało trenerowi i zawodnikom wiele osób, m.in. mistrz szkoły Nan Bei, Shifu Zhang Fengjun. Chińska trenerka Kadry Polski He Xijing zasiadająca w składzie sędziowskim, oceniła, że rzeszowski klub Nan Bei Tygrys to najlepsza szkoła Taiji w Polsce.

- Rzeszowski Klub Sportowy “Nan Bei – Tygrys” jest od kilku lat bardzo rozpoznawalny na takich zawodach. Doping i atmosfera w drużynie wspaniała. Zarząd Klubu oraz sami zawodnicy mają nadzieję, że te sukcesy zostaną wzięte pod uwagę podczas powoływania do Kadry Narodowej wyjeżdżającej w listopadzie na Mistrzostwa Świata Wushu Tradycyjnego, które odbędą się w Chinach – powiedział trener Mrózek.

Medale i tytuły Mistrzów Polski do Rzeszowa przywieźli: Ewa Solarz (3 złote, 4 brązowe), Anna Kubiak (3 złote, 2 srebrne, 1 brązowy),  Bartłomiej Rawski (1 złoty, 3 srebrne), Bohdan Sawczyn (2 złote, 1 srebrny, 2 brązowe), Mariola Kubiak (1 złoty, 1 brązowy). Srebrny medal wywalczył Wojciech Proszak w konkurencji Formy Sportowe Obligatoryjne, oraz brązowy w Taijiquan Style Różne. Anna Liszcz zdobyła 3 srebrne medale, a Renata Zięba zdobyła brązowy medal w konkurencji Taijiquan 24 Formy Obligatoryjne Kobiet.

ksz

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.