- SuperNowości24 - http://supernowosci24.pl -

Rzeszowianie rozpoczynają walkę z miastem

Mieszkańcy wciąż organizują spotkania i zbierają podpisy pod protestem. Chcą uświadomić wszystkich o problemie, o którym jak się okazało mało kto wiedział, bo cała sprawa wyszła przypadkowo. Fot. Autor

RZESZÓW. Dzisiaj protesty pod ratuszem. Mieszkańcy nie chcą ruchliwej drogi w środku osiedla

– Nie chcemy czteropasmowej drogi pod naszymi oknami! – mówią mieszkańcy osiedli Miłocin, Baranówka i Przybyszówka. W końcu udało im umówić się na spotkanie z wiceprezydentem Rzeszowa Markiem Ustrobińskim, przewodniczącym Rady Miasta Rzeszowa Andrzejem Decem oraz osobami przygotowującymi projekty zagospodarowania przestrzennego.

Posiedzenie komisji inwestycji rady miasta odbędzie się dzisiaj o godzinie 13 w sali sesyjnej ratusza (pokój nr 15).  Zarząd Dróg Miejskich i Biuro Rozwoju Miasta ma przedstawić zainteresowanym wszystkie okoliczności związane z projektem drogi. Przed ratuszem ma odbyć się pikieta mieszkańców, którzy nie chcą dopuścić do realizacji takiej inwestycji.  – Chcemy przedstawić nasze stanowisko, a także zaproponować jak według nas powinien zostać rozwiązany problem – mówi Wojciech Fus, jeden z mieszkańców.

Oszukali nas!
Mieszkańcy czują się oszukani, bo droga miała przebiegać inną trasą. Cała sprawa rozchodzi się o budowę czteropasmowej drogi o szerokości 50 metrów przez środek wspomnianych osiedli. Część mieszkańców zostanie całkowicie odcięta od kościoła, sklepów i szkoły, ponieważ projekt drogi nawet nie przewiduje dla nich przejścia na drugą stronę czteropasmowej drogi. Inni stoją przed dylematem, czy budować dom na działkach, które miasto całkiem niedawno im sprzedało. – Miało być cicho i spokojnie, a teraz okazało się, że będziemy parę metrów od niezwykle ruchliwej drogi! – dodają.

Na forum zawrzało
Internauci na naszej stronie internetowej komentują projekt budowy drogi. “Zainteresowany” pisze (pisownia oryginalna): “ludzie obudźcie się !!! Zostaliście okłamani , bo droga rzeczywiście miała tamtędy iść od dawna i tak była planowana. lecz nie do Strefy Dworzysko !!! współczuję mieszkańcom w blokach a i całej północnej Baranówce . TIRY w środku osiedla !!!.” Z kolei “Mieszkaniec” uważa, ze “MIASTO MOCNO MIJA SIĘ Z PRAWDĄ – mówiąc że droga ta jest od dawna jest ujęta w planach zagospodarowania. Jeśli by tak było to nie próbowaliby przygotowywać tej inwestycji z ustawy o ZRID, czyli takiej wg której nie trzeba mieć planów zagospodarowania!!!”

Ewelina Nawrot