Rzeszowianie walczą o finał

Fot. Paweł Bialic

PÓŁFINAŁ ZŁOTEGO KASKU. Ośmiu najlepszych zawodników z obu dzisiejszych turniejów awansuje do finału.

Dziś na torach w Toruniu i Ostrowie odbędą się półfinałowe turnieje Złotego Kasku. Weźmie w nich udział trzech zawodników PGE Marmy Rzeszów. W zawodach na MotoArenie wystartuje Grzegorz Walasek, w Ostrowie pojedzie Maciej Kuciapa i Rafał Okoniewski.

Zawodników PGE Marmy czeka ciężkie zadanie, by znaleźć się w finałowej stawce. Wydaje się, że największe szanse na awans ma Grzegorz Walasek, które z niezłej strony pokazał się w inauguracyjnym sezon Enea Ekstraligi meczu w Gdańsku. – Jasne, że chcę powalczyć o awans. Konkurencja jest jednak duża. Mam nadzieję, że szybko uda mi się dopasować do toru, co z kole zaowocuje dobrym wynikiem – mówi Grzegorz Walasek.

Bojowe nastroje
- Tor w Ostrowie jest podobny do tego w Rzeszowie, więc będzie mi nieco łatwiej. Zdaję sobie jednak sprawę, że rywale są mocni, a ja nie spisuję się w tym sezonie tak, jakbym sobie tego życzył. Liczę jednak na dobry występ i na pewno powalczę o awans – zapewnia Maciej Kuciapa, dla którego będzie to jeden z ostatnich etapów przygotowań do niedzielnego meczu w Gorzowie. Według zapewnień kierownictwa PGE Marmy, kapitan drużyny ma zająć w składzie na to spotkanie miejsce kontuzjowanego Fina, Joonasa Kylmaekorpiego.

Na udany występ liczy również trzeci z naszych reprezentantów, Rafał Okoniewski. Największą bolączką “Okonia” podczas meczu w Gdańsku były starty. – Rzeczywiście był z tym problem. Dobry start to połowa sukcesu. Liczę, że tym razem uda mi się tak ustawić sprzęt, żebym był szybki, zarówno spod taśmy, jak i na trasie – przekonuje Rafał Okoniewski. Najtrudniejszymi rywalami rzeszowian w walce o miejsce w czołowej ósemce wydają się być pozostali zawodników klubów Enea Ekstraligi, na czele m.in. z Januszem Kołodziejem, Piotrem Protasiewiczem czy Krzysztofem Kasprzakiem. Oprócz nich, w Ostrowie wystartują także inni zawodnicy, w przeszłości związani z rzeszowskim speedwayem: Dawid Stachyra i Rafał Trojanowski.

Kask przepustką do GP
Rywalizacja w Złotym Kasku jest jednocześnie krajowymi kwalifikacjami do eliminacji Grand Prix 2013. Finałowy turniej Złotego Kasku zaplanowano na 5 maja w Gorzowie Wielkopolskim.

Lista startowa

Ostrów: 1. Janusz Kołodziej, 2. Michał Szczepaniak, 3. Piotr Protasiewicz, 4. Damian Baliński, 5. Dawid Stachyra, 6. Sebastian Ułamek, 7. Kacper Gomólski, 8. Rafał Okoniewski, 9. Patryk Dudek, 10. Tomasz Chrzanowski, 11. Krzysztof Kasprzak, 12. Daniel Jeleniewski, 13. Rafał Trojanowski, 14. Norbert Kościuch, 15. Maciej Kuciapa, 16. Łukasz Jankowski. Rezerwowi: 17. Rafał Flieger, 18. Kamil Adamczewski.

Toruń: 1. Tobiasz Musielak, 2. Maciej Janowski, 3. Grzegorz Walasek, 4. Mirosław Jabłoński, 5. Jakub Jamróg, 6. Tomasz Jędrzejak, 7. Grzegorz Zengota, 8. Przemysław Pawlicki, 9. Krzysztof Jabłoński, 10. Rune Holta, 11. Krzysztof Buczkowski, 12. Robert Miśkowiak, 13. Adam Skórnicki, 14. Piotr Pawlicki, 15. Karol Baran, 16. Adrian Miedziński. Rezerwowi: 17. Piotr Dym, 18. Mariusz Staszewski.
mj

OSTRÓW
Czwartek, godz. 17.30

TORUŃ
Czwartek, godz. 16.30

do “Rzeszowianie walczą o finał”

  1. lesław

    Maciuś – cały Rzeszów za Tobą stoi!
    Maciuś, Maciuś trzymaj się … krawężnika.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.