Rzeszowianka pierwsza w Primus Inter Pares

Aneta Czarniecka

Aneta Czarniecka, absolwentka Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, obecnie naukowy pracownik WSIiZ, zajęła I miejsce w konkursie Primus Inter Pares 2011. Przyznano jej także tytuł Primus Inter Pares Expert w kategorii PR. W ubiegłym roku Aneta Czraniecka zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie „Studencki Nobel 2010”.

Konkurs Primus Inter Pares wyróżnia najwybitniejszych i najaktywniejszych studentów z wszystkich szkół wyższych w Polsce. Organizowany jest przez Zrzeszenie Studentów Polskich od połowy lat sześćdziesiątych XX wieku. Oprócz wyników w nauce, w ocenie kandydatów do miana „najlepszych wśród równych” kapituła bierze pod uwagę ich aktywność społeczną.

„Najlepsza wśród równych”

– To ogromne wyróżnienie zostać najlepszym studentem w Polsce. Moja radość jest podwójna, gdyż zostałam również laureatem Primus Inter Pares Ekspert w kategorii PR. Z racji tego, że w ubiegłym roku ukończyłam studia, traktuję obie nagrody jako podsumowanie mojej pięcioletniej działalności na uczelni. Był to wyjątkowy czas łączenia nauki ze swoimi pasjami, a dodatkowo też z działalności społecznej i charytatywnej z praktykami i pracą zawodową – mówi Aneta Czarniecka.

Przy ocenie studentów brane są pod uwagę m.in: średnia ocen za ostatnie dwa semestry, studia równoległe na drugim, trzecim kierunku, znajomość języków obcych, praca w studenckim ruchu naukowym, a także prace badawcze, publikacje, referaty, dyplomy, nagrody i wyróżnienia. Kapituła ocenia też pracę na rzecz środowiska akademickiego, praktyki studenckie, działalność w fundacjach, stowarzyszeniach i w mediach.

Uczelnia wspierająca rozwój

– To bardzo prestiżowa nagroda. Od początku konkursowi towarzyszyło duże zainteresowanie i poparcie środowiska akademickiego – podkreśla Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Wypracowana przez lata marka konkursu zjednała mu przychylność i szacunek najwyższych urzędników państwowych i samorządowych. Patronowali mu wielokrotnie wojewodowie, prezydenci miast, a ostatnio nawet kolejni prezydenci RP.

– Staramy się zapewnić naszym studentom wszechstronny rozwój poprzez interesujące kierunki studiów zgodne z potrzebami rynku pracy, zajęcia prowadzone przez świetnie wykwalifikowaną kadrę i zaawansowane technologicznie rozwiązania, z których korzystają studenci. W tym roku oddaliśmy do użytku Centrum Edukacji Międzynarodowej, w którym mieści się m.in. 17 laboratoriów zaawansowanych technologii tele-informatycznych, np. laboratorium symulujące giełdę,  jaskinia 3D, laboratorium automatyki i robotyki – wymienia atuty uczelnia Urszula Pasieczna.

Z najnowszego sprzętu o wartości prawie 10 mln zł korzystają studenci i pracownicy naukowi WSIiZ. – Już podczas studiów proponujemy współpracę z uczelnią wybijającym się osobom, by umożliwić im dalszy rozwój. Do bardziej wytężonej pracy zachęca ich też bogaty wachlarz stypendiów naukowych. Nasi studenci mają też możliwość rozwijania swoich pasji w wielu kołach naukowych – mówi Urszula Pasieczna.

Aneta Czarniecka jest absolwentką WSIiZ na kierunkach: Ekonomii, Dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz Zdrowie publiczne. Publikowała swoje prace naukowe (raporty, opracowania, artykuły) w pozycjach książkowych, czasopismach oraz w Internecie (ponad 70 publikacji). Była również wielokrotnie laureatką ogólnopolskich, regionalnych i lokalnych konkursów. Otrzymała nagrodę rektora i kanclerza za najwyższą średnią na kierunku Zdrowie Publiczne w WSIiZ w Rzeszowie oraz zastała dwukrotnie uhonorowana tytułem Semper Primus za wybitne wyniki w nauce z dwóch kierunków. Za wybitne osiągnięcia na polu naukowym Anecie Czarnieckiej przyznano czterokrotnie Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Urszula Pasieczna

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments