Rzeszowska gra o tron

Tadeusz Ferenc czy Wojciech Buczak? Fot. Wit Hadło

Tadeusz Ferenc czy Wojciech Buczak? Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Może się okazać, że tegoroczne wybory to będzie walka dwóch kandydatów.

Chociaż kampania wyborcza jeszcze się nie zaczęła, już można przypuszczać, że walka o fotel prezydenta Rzeszowa rozegra się praktycznie między dwoma kandydatami. Wojciech Buczak z PiS ogłosił swoją kandydaturę w kwietniu. Obecny prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc nie mówi jeszcze o wyborach. Na horyzoncie na razie innych chętnych nie widać. Kto wygra tę rzeszowską grę o tron?

Głośno, w Rynku, na tle dzieci z flagami Polski, w tłumie partyjnych działaczy, PiS przedstawił swojego kandydata na prezydenta. Już mówi się, że będzie to dobrze zorganizowana kampania wyborcza. – Teraz przyjdzie mi – mam nadzieję, służyć mieszkańcom Rzeszowa. Chciałbym, aby dobra zmiana dokonała się w Rzeszowie – mówił Wojciech Buczak.

Buczak przyznaje, że miasto się rozwija i powstaje wiele inwestycji, ale jego zdaniem powstają one często w oderwaniu od opinii mieszkańców. – To, że w Rzeszowie w wielu miejscach powstają nowe drogi, budynki, mieszkania to bardzo dobrze, ale niestety źle, że nieraz decyzjami autorytarnymi – dodaje.

W środowisku prawicowym ludzie są podzieleni. Część w nieoficjalnych rozmowach uważa, że można było wystawić kogoś bardziej charyzmatycznego, np. Krystynę Wróblewską czy Ewę Leniart. Inni z kolei mówią, że Buczak jednak ma szanse: – Wszyscy mówili, że Duda nie ma szans w starciu z Komorowskim i co się okazało? Dobra kampania wyborcza robi swoje – mówi nam działacz PiS.

Ferenc milczy
Mimo że rządzący w Rzeszowie od 2002 roku Tadeusz Ferenc oficjalnie jeszcze przez kilka miesięcy nie zamierza ogłosić, że będzie startował o reelekcję, to jego kandydatura jest niemal pewna. Poparło go już Polskie Stronnictwo Ludowe oraz koalicja Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Władysław Kosiniak – Kamysz i Grzegorz Schetyna poinformowali o tym podczas swoich wizyt w Rzeszowie. Kiedy Tadeusz Ferenc ogłosi oficjalny start w wyborach?

- Nie rozpoczął się jeszcze okres wyborczy. Są szybsi ode mnie, ale powiem wam coś ciekawego. Jurek Cypryś życzył mi żebym wygrał wybory. Ja mówię „Jurek, wierzę, że życzysz to szczerze”. Startował kiedyś ze mną. Teraz ktoś startuje. Także życzył mi z całą pewnością szczerze, żebym wygrał, ale nie będę już dopowiadał dlaczego – mówił prezydent podczas spotkania z dziennikarzami.

Niewielka różnica
Co ciekawe, to właśnie Jerzy Cypryś z PiS, obecny Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, podczas wyborów w 2010 roku najbardziej zbliżył się wynikiem do Tadeusza Ferenca. Urzędujący prezydent dostał wówczas ok. 54 proc. głosów, a Cypryś aż 35 proc. Prawie 8 proc. głosów zebrał Andrzej Dec (PO) – obecny Przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa, Wiesław Walat ok. 3 proc., Jerzy Maślanka ok. 1,5 proc.

W wyborach w 2014 roku ta przewaga nad przeciwnikami znowu się zwiększyła. Ferenc dostał wówczas 66 proc. głosów, Andrzej Szlachta – 22 proc., socjolog Krzysztof Prendecki – 8 proc., a Marta Niewczas – 3,5 proc.

KOMENTARZ
rzeszowska walka o tron prendeckiDr Krzysztof Prendecki, socjolog:
- Wydaje mi się, że powtórzy się sytuacja z poprzednich wyborów, bo Tadeusz Ferenc ma bardzo duże szanse na wygranie w I turze. Kontrkandydatów nie widać, jest jeden z PiS, ale to nie jest kandydat, który może zagrozić. To osoba pokroju Andrzeja Szlachty. Choć trzeba pamiętać, że sytuacje niespodziankowe się zdarzają. Prezydent Komorowski też był faworytem i przegrał. Prezydent Ślęzak prawie nie robił kampanii będąc przekonanym, że wygra i przegrał. Próba startu z Tadeuszem Ferencem jest jak to kiedyś powiedział Marek Belka, „kopanie się z koniem”. Jeśli ktoś będzie startował w tych wyborach to raczej dla przetarcia politycznego, żeby coś ugrać w partii, albo dla siebie w przyszłości. Myślę, że Tadeusz Ferenc stara się prowadzić politykę, żeby dogodzić wszystkim. Spotyka się z matkami z dziećmi, z taksówkarzami, kibicami, mieszkańcami osiedli, ludźmi kościoła, bo przecież księża proboszczowie i biskupi się przewijają przez ratusz. Także jest to polityka, która ma nie zrażać. Czy kościół teraz zmieni wajchę? Niekoniecznie musi się to przełożyć na wyniki, bo jest dużo osób chodzących do kościoła, głosujących na PiS, a wręcz zakochanych w Ferencu. Ująć punktów prezydentowi może zrażenie sobie ludzi, tam gdzie wchodzi się z budową blisko mieszkańców, ale patrząc na to, że 95 proc. inwestycji jest oprotestowywana to prezydent już się do tego przyzwyczaił.

Blanka Szlachcińska

do “Rzeszowska gra o tron”

 1. Tutejszy

  Pan B niech startuje bo to zawszę jest jakaś rywalizacja niech pan F nie myśli że to takie będzie proste. Nie zachwyca mnie kampania pana B że względu ja to lepiej zrobię niż pan F,trzeba mieć swój plan. A pan F prawda zawalił z tą developeką w słocienie ani wyjazdu a nie drogi innej w stronę miasta żeby korki rozładować…. Przypomnijmy że pan F chciał sprowadzić imigrantów do Rz…nie ma na kogo głosować

 2. loos

  Pan Ferenc troszkę przeszarżował z developerką szczególnie z budowa blokowisk wysokich na Słocinie w otoczeniu domków jedorodzinnych tuż przy ulicy na dodatek w pobliżu nieuregulowanego cieku wodnego Młynówka. Poza tym niepodoba mi się multum anten (duże promieniowanie) na środku dużych skrzyżowań, można było to zrobić po GPS. Na pochwałę zasługuje infrastruktura drogowa która jest ładnie rozbudowana. Popierałem Pana Ferenca przez pierwsze 2 kadencje, teraz już wystarczy. Pan Buczak nie będzie mieć również mojego głosu za to że PiS na kolanach uprawia politykę zagr wobec kilku krajów oraz za inne antypolskie działania.

  • piotr46

   Pomyśl, jeśli ludzie tak kupują mieszkania że deweloperzy nie dają rady budować to może jest tak że obecny się sprawdza i dobrze zarządza że wszyscy tu chcą mieszkać?

   W Przemyślu rzucał kłody pod nogi deweloperom tamtejszy i dziś w Przemyślu 1/3 mniej ludzi jak jeszcze było niedawno a u nas rok w rok nawet jak nic nie przyłączają po 2 tysiące dusz przybywa. I nie wypominajcie Mu wieku. On z rodziny gdzie 100 latkowie więc jeszcze spokojnie 2 kadencję da rady.

 3. columbo

  Ta ma dobre teksty ,wiekiem też słuszna , we wszystkich partiach już była ,a program” sam szał „:-)))
  „Żadnej pracy się nie boi”,więc zrobi nawet……. jeszcze jedno „nowe otwarcie parasola ” :-)))

  https://youtu.be/YnHnzCDf7P0

 4. Jacek

  Na razie jest tylko jeden kandydat na prezydenta Rzeszowa Wojciech Buczak z PIS. Obecny nadal mimo poparcia Petroniusza i Schetyny z PO nie zdeklarował jasno czy wystartuje na następna chyba już 5 kadencje i do to ma być kadencja 5 letnia.Nic nie może wiecznie trwać ,trzeba wiedzieć kiedy odejśc na fali wznoszenia jak zrobił to Adam Małysz.

 5. Noname

  Kandydat
  A: GŁUPI
  B: GŁUPSZY.
  Kogo wybieracie?

  Już dawno po Rzeszowie.

 6. Marcin_Rzeszów

  Tylko obecny gospodarz miasta RZ – T. F. – na Niego tylko powtórnie będę głosować

 7. Rzeszowski Korzeń

  Specjalista od unijnego asfaltu, kwiatków itp. ma swój wiek i nijak nie nadążą za rzeczywistością poza obsługą zaprzyjaźnionych deweloperów. Czas na młodego prezydenta wychowanego, wykształconego w Rzeszowie. Oczywiście z wizją przyszłości Rzeszowa choćby skrzyżowania bezkolizyjne, baseny na poziomie potrzeb 200 tysięcznego miasta a przede wszystkim planu przestrzennego zagospodarowania i dokonania zakazu betonowania miasta. Deweloperzy na obrzeża, ciągnąć infrastrukturę i tam budować mieszkania z odpowiednimi parkingami dla mieszkańców osiedli.

  • Miał-miał i dalej skomlenie bezowocne

   Jak byś nie starał się pokazywać swoje niezadowolenie z Pana Ferenca to i tak nic Ci z tego nie wyjdzie bo jesteś w tej małej garstce niezadowolonych , bo każdy normalny człowiek widzi że Pan Ferenc bardzo dużo zrobił i robi dla miasta a to jest najważniejsze , to że PiS wystawił tak marnego kandydata co na niczym się nie zna tylko na solidarności to świadczy o tym że Pan Ferenc wygra w pierwszej turze i nic na to nie poradzisz i przestań ujadać bo się ośmieszasz , czy Ty aby nie widzisz pozostałych recenzji , obudź się ze snu marzyciela.

   • Rzeszowski Korzeń

    Wypociny wykszałciucha pewno z WSIZ, a kiedy pan słoik sprowadził się do miasta Rzeszowa i jakie ma odniesienie z Krosna, z Wólki Niedźwieckiej. Trzeba troszkę popodróżować i zobaczyć co wielcy robią i jakie są kierunki rozwoju innych miast

 8. janko

  ty Buczak z tą dobrą zmianą to z Rzeszowa wypier..j

 9. Włodek1555

  Tylko T. F. bo ten drugi B. to nie ma wyglądu na stanowisko w mieście wojewódzkim

 10. Jozef

  Hijena ,do roboty inteligencie po podstawówce….

 11. Jozef

  Lola ,pracowałeś to wiesz jak jest …..

 12. Oldres

  gra o tron ??? chyba w WC.

 13. lola

  NIECH ZOSTANIE TEN BUSZEK TO SIE DOSTANE do upragnionej strazy miejskiej w Rzeszowie.

 14. Antykomuch

  Najwyższy czas przewietrzyć ratusz z pozostałości po PRLu.Dość nieudolnej innowacyjności w wykonany innowacyjnego 79letniego młodzieniaszka.

 15. obywatel

  Zagłosuje na Ferenca i jego komitet.

 16. ZYX

  Ferenc na prezydenta

 17. hijena

  Radek ,ty to chyba jestes absolwentem oksfordu przy Ofiar Katynia i zrozumienie podstawowych problemów,jest dla ciebie rzeczą do nieprzeskoczenia.Jestem płatnikiem podatkow i wymagam ,żeby osoby którym powierzono obowiazki wywiązywaly się należycie z obowiązków.Burmistrz winnych powinien wyje..ać z roboty.Idac twoim tokiem myslenia, mogę powiedzieć,żebyś wyniósł mi śmieci,a w nagrode dostłbyć puszki metalowe i rozne butelki

 18. Włodek1555

  Ten z wąsami nadawałby się z wyglądu najwyżej na wójta gminy

 19. PCK

  Czy ktoś bedzie glosował na innych kandydatów niz Ferenc? Ja nie znam takiej osoby.

 20. OB

  Popieram Tadeusza Ferenca w kolejnych wyborach.

 21. Afm

  80 lat życia to dobry prezydent…..hahaha no ludzie ogarnijcie się

 22. Radek

  Hijena ,czego ty nie sprzątasz gówien po psach ?
  Rusz swoją dupę i naprzód płaczku

 23. PKW

  Lepiej pieniadze na Caritas przeznaczyc niz na wybory. Prezydentem moze byc tylko Ferenc.

 24. wacek bieleń

  Strasznie zle z mordy patrzy temu Bukowi,z asam wygląd dałbym dozywocie i trzy dni

 25. Włodek1555

  Stawiam na obecnego, na Jego 5 kadencję

  • hijena

   Wlodek ,glosuj na niego,a będziesz zapierniczał na zakupy na gieldę samochodowa,zamiast na Dworaka.To jest Ferenca najnowsza wizja po poobiednej drzemce w fotelu i w ciepłych kapciuszkach i bilety MPK na giełdę po 8 zł.Gratuluję Ci twojego pomyslunku

 26. zyx

  Ferenc wygra w I turze z 70% poparciem

 27. XYZ

  Już zapomnieliście o układzie z Rysiem…??? ;-)
  Pamiętam jak galerie budowały się jako magazyny, a potem sesja rady miasta i mamy sklepy… ;-)

 28. Włodek1555

  Buczak nie ma szans z urzedujacym obecnie prezydentem

 29. wyborca

  Tylko Tadeusz! Nie ma lepszgo i nigdy juz nie bedzie nikogo leoszego niz Tedeusz Ferenc.

  • Jan Pakosławic Rzeszowski

   To prawie jak Lenin.
   Prawda jest taka, że żaden pomysłu na Rzeszów nie ma. Ferenc chełpi się, zbiera splendor i i jedzie na tym, co w pierwszej kadencji, gdy jeszcze słuchał mieszkańców, doradzili mu ludzie mający pojęcie o mieście. Ich następnie odsunął od ratusza i jest w tym konsekwentny. Teraz uwierzył że jest „cesarzem na Rzeszowie” i sam wszystko wie najlepiej. Wieżowce na Zalesiu (bo takie widział w Atenach i w Zawierciu) w miejscu jedynego zielonego terenu przyrodniczo-widokowego (a lepsza byłaby trasa i wieża widokowa, jak na Górze Chełmskiej w Koszalinie) czy koszmarnie drogie przystanki z bajerami za unijną kasę, która przecież się niedługo skończy – bo nic innego do głowy nie przychodzi – to już autorskie pomysły Tadka.

 30. Serial o Czerwonym Tadziu

  Z cyklu Innowacje Czerwonego Tadzia. Na początek dwa odcinki.
  Odc.1.
  Regularnie co tydzień, a nawet dwa razy w tygodniu na ul. Hetmańskiej, rano Tadzio wyłącza prąd na godzinę lub dwie. W ramach aktywizacji obywateli i wprowadzania zdrowego trybu życia. Przychodnia, kilka aptek, sklepy, bankomaty, prywatne firmy i oczywiście mieszkania prywatne. Czekasz akurat w kolejce do lekarza, wybierasz pieniądze z bankomatu, jesteś przy kasie w sklepie, kupujesz bilet na przystanku, a tu PYK i prąd znikł. Ah, co za radość, w końcu możesz oderwać się od codziennych spraw, odpocząć zrelaksować. To cudowne :)
  Odc. 2.
  Stoję sobie na przystanku mpk koło Wielkiej C…y, symbolu Rz. Zmęczeni, bo po pracy i do tego gorąco. Opieram się o przystanek, ważę jedynie 70kg, a tu… przystanek zaczyna się przechylać. Co do…? Dwie baby siadają na przystankowej ławce, cała konstrukcja się chwieje. Przystanek nowy, oszklony, metalowe chromowane konstrukcje. Spartolona robota, fuszerka, tandeta? Nie. To innowacyjne przystanki Czerwonego Tadzia. Ukołyszą zmęczonych przystankowiczów i zatańczą razem ze studentami na juwenaliach.

  Dziękuję ci Czerwony Tadziu za wspaniale innowacje w naszym mieście. Zapewne przez skromność się nie przyznasz, ale wiem, że to twoja zasługa, bo w końcu jesteś prezydentem, odpowiadasz za wszystko co dzieje się w Rz.

  Wkrótce kolejne odcinki :)

  • Wojtek

   Tadziu czerwony zawsze będzie lepszy od ciebie , bo Ty wygrzebujesz najmniej istotne pierdoły a tak naprawdę przestań się opierać tylko zacznij twardo chodzić po ziemi to i w głowie Ci się poprawi .

 31. piotr56

  A kto to jest ten Buczak? Co zrobił, czym sobie zasłużył żeby zarządzać tak ogromnym miastem wojewódzkim? Taki królik wyciągnięty z kapelusza.

  Już prędzej wolałbym zagłosować na mojego sąsiada co co rano wali piwo pod sklepem. Przynajmniej wiem czego można się po nim spodziewać. A tu to jedna niewiadoma. Ani 2% nie zdobędzie

  • czarnego goń

   Podobno raz był u spowiedzi u samego Rydzyka.

   I dlatego wymyślili mu Rzeszów w nagrodę.

   • columbo

    Ciebie genderowy, lewacki, czerwony, gimbusie , też niedługo czeka spowiedź , a potem program resocjalizacji „cela +”

  • Kazek

   Pewno za solidarności spał na styropianie i te zasługi mu pozostały ja spałem też na styropianie tylko zapomniałem zapisać się do solidarności ale pacząc wstecz to pewno dobrze zrobiłem.

   • prawda

    Wszystko przed tobą Kazek ,twój etos też ci sie przyda ,za chwilę” Nowoczesna-Kropka” pójdzie „pod młotek ” i splajtuje ,bo miszcz Rysiek ,Podpora Europy, wyczuł krach i zostawił szczekające majtki z długiem, który ich pogrąży :-)
    Szykuj się Kazek, niedługo kupisz” za guziki” cały kram ze szczekajacymi majtkami, na wyprzedaży :-) ,a głupszy od Ryśka przecież nie jesteś ,to z marszu prezesem upadłych, szczekajacych majtek cię zrobią .już szykuj biznes plan ,jak partyjny przelew na swoje konto skierować :-)
    Programu nie musisz wymyślać, jest stały ,wszyscy idioci ,czerwoni zieloni i tęczowi kupią jak im powiesz starą mantre „bedziemy obalać PiS i pedałować,bo to jest trendy ” :-)

    Powodzenia w totalitarnej opozycji ! Nowoczesna władza leży na ulicy :-)))
    Nie zapomnij też, Myszki na Maderę zabrać, to szansa na sukces :-)

 32. Jan

  Tylko Tadek musi być prezydentem. Nikt tak tyle dobrego dla MPK nie zrobił.
  Jak Buczok zostanie szefem miasta to Michał nasz związkowiec wogóle nie będzie musiał juz jeździć

 33. piotr

  Tadziu ma prezydenturę dożywotnią a Buczaka pozdrawia dawne kierownictwo Hydrobudowy Rzeszów a on wie o co chodzi

 34. Wojtek

  Z takim programem jak kupy psie to pożal się BOŻE , widać czego możemy się spodziewać .
  Mojego głosu Pan Buczak nie dostanie , pewno może uzbiera z 20 % jak niektórzy podają to jest tyle ile może liczyć na swoje wierne sługi . Szkoda tylko gościa , ale łudzą się czasem tacy ludzie do wyborów .
  Ja puszczam totolotka i jestem za każdym razem pewny że wygram po losowaniu pozostaje mi tylko gorycz porażki ale to mam wkalkulowane.

 35. Jacek

  Nie jeden prezydent czy burmistrz już nachapał na tym stanowisku.I tak nie bedzie miał kiedy z aktywów skorzystać.Czy wszyscy byli prezydenci którzy sprawują nadzór nad majątkiem gminy nadal będą to robić co robili czy trzeba gruntownych zmian.A tak na marginesie,wszyscy obecni włodarze miast skorzystali na tym że miasta miły dodatkowe środki unijne.Tyko czy te srodki finansowe zostały dobrze wykorzystane..

 36. Włodek1555

  Tylko nie Pan B.

 37. Włodek1555

  Ja stawiam na T. F. , obecnego rządzącego miastem

 38. Marcin_Rzeszów

  Tylko Tadeusz F.

 39. Marcin_Rzeszów

  Jeśli Buczok to tylko stawiam na Tadeusza F. – obecnie rządzącego prezydenta

 40. pniok Rzeszowski

  Od powietrza, głodu, ognia i wojny i od rządów PiS-u – zachowaj nas Panie.

  • hohoł

   Zastanawiam się nad zbiórką kasy na fejsie.
   Pieniądze miałyby pójść na wycieczkę dla Kultysa z pisu.

   … wycieczka oczywiście tylko do Syrii :)

   • dobra rada

    hohoł
    11 maja 2018 – 23:49
    Zastanawiam się nad zbiórką kasy na fejsie.
    Pieniądze miałyby pójść na wycieczkę dla Kultysa z pisu.

    … wycieczka oczywiście tylko do Syrii :)

    Ty hohole, raczej zastanawiaj się nad zbiórką kasy na Nowoczesną ,bo jej komornik wejdzie na konto ,jako że tej jej „dochtory ekonomii „zwykłego przelewu nie potrafią wypełnić, więc plajta całkowita ,a jak ci coś zostanie to daj Ryśkowi, na nycieczke na Maderę ,należy mu sie w nagrodę, że opuscił to stado szczekajacych stworzeń ,twój Mateusz KODowski, też żebrze o wolne datki ,zadbaj wpierw o swoich orłów :-))

 41. gosc

  Buczok powinien ogłosić ze likwiduje Straż Miejską w Rzeszowie i wybory wygrywa w pierwszej turze ,tylko kto mu uwierzy i gdzie podzieją się różni pociotkowie i rodziny radnych tak z prawicy i lewicy

 42. Rzeszowiak

  Pan Buczak źle zrobił że zgodził się startować na prezydenta Rzeszowa bo zamiast przysporzyć sobie wyborców do parlamentów to tylko może ich stracić .
  Dużo większe szanse miał Pan Szlachta a i tak przegrał z kretesem i dzisiaj mało się o nim słyszy .
  Co by nie powiedział to PiS tylko pomogło Panu Tadkowi wygrać w pierwszym podejściu a Pan Buczak może dostanie niewiele więcej jak 20 % głosów to i tak będzie sukces .
  W bezpośredniej rozmowie to wszyscy obiecują że będą głosować ale przy urnach każdy myśli rozsądnie i widzi kto jest dobrym gospodarzem , sami przyjezdni z poza Rzeszowa chwalą obecnego prezydenta bo taka jest prawda.

 43. Janek z Rzeszowa

  Jeżeli tylko taki ma być program Pana Buczaka to już go widzę ale na śmietniku historii.
  Jak na razie to nikt nie zagraża obecnemu prezydentowi , co by PiS NIE ROBIŁ TO I TAK NARAZIE NIEMA SZANS Z TADEUSZEM FERENCEM . Ludzie w Rzeszowie widzą jaką pracę bez przerwy wykonuje obecny prezydent i dlatego go wybierają a mamrotanie że trzeba go zmienić na PiS-owca nic nie da a taki kandydat jak Pan Buczak który prawie nie zhańbił się prawdziwą pracą nie ma szans , cały czas można powiedzieć szefował solidarności ale ta opcja już się wypaliła i nic dobrego już nic nie zrobi .

 44. Edward

  PanFerenc to doskonały prezydent , jak miasto od 2002 roku się rozwinęło . Wcześniej – kandydaci prawicy pan Janowski i Szlachta – ale niewiele zrobili dla miasta i jego rozwoju.

 45. Marcin

  Czy przepis o 2 kadencjach już obowiązuje czy dopiero od następnych wyborów. Prezydenta który działa na stanowisku od 2002 roku i podobno ma dbać o majątkiem mieszkańców miasta zadołują znajomi deweloperzy i grupa notowanych w zbiorach IPN biznesmenów spod Jasła.

 46. hijena

  Panu Buczakowi trzeba przyznać częściowo rację.Czy miasto jest zadbane?TAK-w promieniu pół kilometra od ratusza,ale na osiedlach to już miejski folklor i osrane chodniki ,trawniki przez psy.Czy miasto sie rozwija?Tak ,jeżeli tapetowanie kibli na smieci mozna do tego zaliczyć.P.Buczak ,juz w swoim kapowniku zapisać;stworzyc brygady szybkiego reagowania do sprzatania psich odchodów.Po ewentualnych wygranych wyborach temat będzie jak znalazł.

  • ROMAN

   No spokojnie aby cuś sprzątac to te chodniki / trawniki obesrane to muszą byc
   A co jak ich jeszcze od 1977 nie wybudowali – z tym mamy do czynienia przy ul Zygnunta Starego ( Wilkowyja – południe ) no wielce innowacyjny ratusz zajęty był rabatkami i bratkami około 500 metrów od ratusza a zapomniał wysłać delegacje tak 4-5 kilometrów od ratusza aby zobaczyc co sie dziwje -
   No fakt jeździli na coroczne spędy ale pirą wieczorową przeskakując szybko z samochodu do Domu Kulury – aby wygłaszać swoje : Och ! Ach !
   Czyli tak nowy Wódz – najpierw wyprawa w teren !
   No tacy zapracowani że sie nie wyrobili przez 41 lat

  • Mieszkaniec

   hijena przestań ujadać. Myślisz, że Buczak jest w stanie zmienić w Rzeszowie coś na lepsze ?

   • ROMAN

    No kto to wie – kto to wie
    Z tym pytaniem to nie do tej Hjeny to trzeba iść do dobrego wróża no
    ostatecznie do dobrej Cyganki ale niestety teraz ich nie ma tak jak w latach 60-tych koło dworca PKS i w okolicy – gdzie było ich sporo

  • ala

   to że Rzeszów jest zasrany nie jest wina prezydenta, ale ludzi, których psy to robią

   • hijena

    droga alu,przyznaje ci calkowita rację,ale po jakiego ciula utrzymywac armie zbytecznych miejskich wachmanów,zamiast zatrudnić dodatkowych sprzatączy psich gówienek.Ewentualnie doposażyć tych dzielnych zuchów ze Strazy Miejskiej w estetyczne łopatki i foliowe torebki,mogliby w czasie codziennych obchodow miasta sprzątnąc to i owo z trotuarów

 47. pablo

  Jeżeli dobra zmiana w Rzeszowie ma wyglądać jak w Wa-wie to dziękuje. Rozwalajcie dalej kraj pisiaki a od Rzeszowa się odwalcie. Głosuje na starego dziada Ferenca, mimo że powinien ktoś młodszy przejąć władze w miesicie.

 48. Radek

  Buczak , pogoń tego dziada Ferenca

  • Rzeszowiak z krwi i kośći

   Trzeba być dobrym gospodarzem a nie solidaruchem , tak że pis oddał wybory walkowerem a nadzieja to matka głupich.

 49. Tajny agent

  Młody kandydat, raczej kandydatka nie pobiła w ostatnich wyborach Ferenca. Kandydat powinien być w podobnym wieku; przeciwstawić kontrargumenty typu
  „Chciałbym, aby dobra zmiana dokonała się w Rzeszowie” .
  Ferenc czeka na innych do walki o tron, gdy lista się wypełni, ogłosi swoją kandydaturę przejmując ich głosy. Oczywiście najlepiej aby kandydatów „konserwatywnych” się namnożyło. Tego Ferencowi nie obiecuję.
  Zagrywki przedwyborcze są bardzo prymitywne, choć Buczak zachowuje się godnie w głosowaniach za życiem, to tekst o dobrej zmianie go kompromituje.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.