Rzeszowska gra o tron

Tadeusz Ferenc czy Wojciech Buczak? Fot. Wit Hadło
Tadeusz Ferenc czy Wojciech Buczak? Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Może się okazać, że tegoroczne wybory to będzie walka dwóch kandydatów.

Chociaż kampania wyborcza jeszcze się nie zaczęła, już można przypuszczać, że walka o fotel prezydenta Rzeszowa rozegra się praktycznie między dwoma kandydatami. Wojciech Buczak z PiS ogłosił swoją kandydaturę w kwietniu. Obecny prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc nie mówi jeszcze o wyborach. Na horyzoncie na razie innych chętnych nie widać. Kto wygra tę rzeszowską grę o tron?

Głośno, w Rynku, na tle dzieci z flagami Polski, w tłumie partyjnych działaczy, PiS przedstawił swojego kandydata na prezydenta. Już mówi się, że będzie to dobrze zorganizowana kampania wyborcza. – Teraz przyjdzie mi – mam nadzieję, służyć mieszkańcom Rzeszowa. Chciałbym, aby dobra zmiana dokonała się w Rzeszowie – mówił Wojciech Buczak.

Buczak przyznaje, że miasto się rozwija i powstaje wiele inwestycji, ale jego zdaniem powstają one często w oderwaniu od opinii mieszkańców. – To, że w Rzeszowie w wielu miejscach powstają nowe drogi, budynki, mieszkania to bardzo dobrze, ale niestety źle, że nieraz decyzjami autorytarnymi – dodaje.

W środowisku prawicowym ludzie są podzieleni. Część w nieoficjalnych rozmowach uważa, że można było wystawić kogoś bardziej charyzmatycznego, np. Krystynę Wróblewską czy Ewę Leniart. Inni z kolei mówią, że Buczak jednak ma szanse: – Wszyscy mówili, że Duda nie ma szans w starciu z Komorowskim i co się okazało? Dobra kampania wyborcza robi swoje – mówi nam działacz PiS.

Ferenc milczy
Mimo że rządzący w Rzeszowie od 2002 roku Tadeusz Ferenc oficjalnie jeszcze przez kilka miesięcy nie zamierza ogłosić, że będzie startował o reelekcję, to jego kandydatura jest niemal pewna. Poparło go już Polskie Stronnictwo Ludowe oraz koalicja Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Władysław Kosiniak – Kamysz i Grzegorz Schetyna poinformowali o tym podczas swoich wizyt w Rzeszowie. Kiedy Tadeusz Ferenc ogłosi oficjalny start w wyborach?

– Nie rozpoczął się jeszcze okres wyborczy. Są szybsi ode mnie, ale powiem wam coś ciekawego. Jurek Cypryś życzył mi żebym wygrał wybory. Ja mówię „Jurek, wierzę, że życzysz to szczerze”. Startował kiedyś ze mną. Teraz ktoś startuje. Także życzył mi z całą pewnością szczerze, żebym wygrał, ale nie będę już dopowiadał dlaczego – mówił prezydent podczas spotkania z dziennikarzami.

Niewielka różnica
Co ciekawe, to właśnie Jerzy Cypryś z PiS, obecny Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, podczas wyborów w 2010 roku najbardziej zbliżył się wynikiem do Tadeusza Ferenca. Urzędujący prezydent dostał wówczas ok. 54 proc. głosów, a Cypryś aż 35 proc. Prawie 8 proc. głosów zebrał Andrzej Dec (PO) – obecny Przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa, Wiesław Walat ok. 3 proc., Jerzy Maślanka ok. 1,5 proc.

W wyborach w 2014 roku ta przewaga nad przeciwnikami znowu się zwiększyła. Ferenc dostał wówczas 66 proc. głosów, Andrzej Szlachta – 22 proc., socjolog Krzysztof Prendecki – 8 proc., a Marta Niewczas – 3,5 proc.

KOMENTARZ
rzeszowska walka o tron prendeckiDr Krzysztof Prendecki, socjolog:
– Wydaje mi się, że powtórzy się sytuacja z poprzednich wyborów, bo Tadeusz Ferenc ma bardzo duże szanse na wygranie w I turze. Kontrkandydatów nie widać, jest jeden z PiS, ale to nie jest kandydat, który może zagrozić. To osoba pokroju Andrzeja Szlachty. Choć trzeba pamiętać, że sytuacje niespodziankowe się zdarzają. Prezydent Komorowski też był faworytem i przegrał. Prezydent Ślęzak prawie nie robił kampanii będąc przekonanym, że wygra i przegrał. Próba startu z Tadeuszem Ferencem jest jak to kiedyś powiedział Marek Belka, „kopanie się z koniem”. Jeśli ktoś będzie startował w tych wyborach to raczej dla przetarcia politycznego, żeby coś ugrać w partii, albo dla siebie w przyszłości. Myślę, że Tadeusz Ferenc stara się prowadzić politykę, żeby dogodzić wszystkim. Spotyka się z matkami z dziećmi, z taksówkarzami, kibicami, mieszkańcami osiedli, ludźmi kościoła, bo przecież księża proboszczowie i biskupi się przewijają przez ratusz. Także jest to polityka, która ma nie zrażać. Czy kościół teraz zmieni wajchę? Niekoniecznie musi się to przełożyć na wyniki, bo jest dużo osób chodzących do kościoła, głosujących na PiS, a wręcz zakochanych w Ferencu. Ująć punktów prezydentowi może zrażenie sobie ludzi, tam gdzie wchodzi się z budową blisko mieszkańców, ale patrząc na to, że 95 proc. inwestycji jest oprotestowywana to prezydent już się do tego przyzwyczaił.

Blanka Szlachcińska

77
Dodaj komentarz

avatar
49 Comment threads
28 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
43 Comment authors
Tutejszypiotr46loosJan Pakosławic Rzeszowskicolumbo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tutejszy
Gość
Tutejszy

Pan B niech startuje bo to zawszę jest jakaś rywalizacja niech pan F nie myśli że to takie będzie proste. Nie zachwyca mnie kampania pana B że względu ja to lepiej zrobię niż pan F,trzeba mieć swój plan. A pan F prawda zawalił z tą developeką w słocienie ani wyjazdu a nie drogi innej w stronę miasta żeby korki rozładować…. Przypomnijmy że pan F chciał sprowadzić imigrantów do Rz…nie ma na kogo głosować

loos
Gość
loos

Pan Ferenc troszkę przeszarżował z developerką szczególnie z budowa blokowisk wysokich na Słocinie w otoczeniu domków jedorodzinnych tuż przy ulicy na dodatek w pobliżu nieuregulowanego cieku wodnego Młynówka. Poza tym niepodoba mi się multum anten (duże promieniowanie) na środku dużych skrzyżowań, można było to zrobić po GPS. Na pochwałę zasługuje infrastruktura drogowa która jest ładnie rozbudowana. Popierałem Pana Ferenca przez pierwsze 2 kadencje, teraz już wystarczy. Pan Buczak nie będzie mieć również mojego głosu za to że PiS na kolanach uprawia politykę zagr wobec kilku krajów oraz za inne antypolskie działania.

piotr46
Gość
piotr46

Pomyśl, jeśli ludzie tak kupują mieszkania że deweloperzy nie dają rady budować to może jest tak że obecny się sprawdza i dobrze zarządza że wszyscy tu chcą mieszkać?

W Przemyślu rzucał kłody pod nogi deweloperom tamtejszy i dziś w Przemyślu 1/3 mniej ludzi jak jeszcze było niedawno a u nas rok w rok nawet jak nic nie przyłączają po 2 tysiące dusz przybywa. I nie wypominajcie Mu wieku. On z rodziny gdzie 100 latkowie więc jeszcze spokojnie 2 kadencję da rady.

columbo
Gość
columbo

Ta ma dobre teksty ,wiekiem też słuszna , we wszystkich partiach już była ,a program” sam szał „:-)))
„Żadnej pracy się nie boi”,więc zrobi nawet……. jeszcze jedno „nowe otwarcie parasola ” :-)))

https://youtu.be/YnHnzCDf7P0

Jacek
Gość
Jacek

Na razie jest tylko jeden kandydat na prezydenta Rzeszowa Wojciech Buczak z PIS. Obecny nadal mimo poparcia Petroniusza i Schetyny z PO nie zdeklarował jasno czy wystartuje na następna chyba już 5 kadencje i do to ma być kadencja 5 letnia.Nic nie może wiecznie trwać ,trzeba wiedzieć kiedy odejśc na fali wznoszenia jak zrobił to Adam Małysz.

Noname
Gość
Noname

Kandydat
A: GŁUPI
B: GŁUPSZY.
Kogo wybieracie?

Już dawno po Rzeszowie.

Marcin_Rzeszów
Gość
Marcin_Rzeszów

Tylko obecny gospodarz miasta RZ – T. F. – na Niego tylko powtórnie będę głosować

Rzeszowski Korzeń
Gość
Rzeszowski Korzeń

Specjalista od unijnego asfaltu, kwiatków itp. ma swój wiek i nijak nie nadążą za rzeczywistością poza obsługą zaprzyjaźnionych deweloperów. Czas na młodego prezydenta wychowanego, wykształconego w Rzeszowie. Oczywiście z wizją przyszłości Rzeszowa choćby skrzyżowania bezkolizyjne, baseny na poziomie potrzeb 200 tysięcznego miasta a przede wszystkim planu przestrzennego zagospodarowania i dokonania zakazu betonowania miasta. Deweloperzy na obrzeża, ciągnąć infrastrukturę i tam budować mieszkania z odpowiednimi parkingami dla mieszkańców osiedli.

Miał-miał i dalej skomlenie bezowocne
Gość
Miał-miał i dalej skomlenie bezowocne

Jak byś nie starał się pokazywać swoje niezadowolenie z Pana Ferenca to i tak nic Ci z tego nie wyjdzie bo jesteś w tej małej garstce niezadowolonych , bo każdy normalny człowiek widzi że Pan Ferenc bardzo dużo zrobił i robi dla miasta a to jest najważniejsze , to że PiS wystawił tak marnego kandydata co na niczym się nie zna tylko na solidarności to świadczy o tym że Pan Ferenc wygra w pierwszej turze i nic na to nie poradzisz i przestań ujadać bo się ośmieszasz , czy Ty aby nie widzisz pozostałych recenzji , obudź się ze snu… Czytaj więcej »

Rzeszowski Korzeń
Gość
Rzeszowski Korzeń

Wypociny wykszałciucha pewno z WSIZ, a kiedy pan słoik sprowadził się do miasta Rzeszowa i jakie ma odniesienie z Krosna, z Wólki Niedźwieckiej. Trzeba troszkę popodróżować i zobaczyć co wielcy robią i jakie są kierunki rozwoju innych miast

janko
Gość
janko

ty Buczak z tą dobrą zmianą to z Rzeszowa wypier..j

Włodek1555
Gość
Włodek1555

Tylko T. F. bo ten drugi B. to nie ma wyglądu na stanowisko w mieście wojewódzkim

Jozef
Gość
Jozef

Hijena ,do roboty inteligencie po podstawówce….

dobra rada
Gość
dobra rada

Hijena na prezesa Nowoczesnej ! Do innej roboty się nie nadaje,a gada prawie jak Rysiek :-)

Jozef
Gość
Jozef

Lola ,pracowałeś to wiesz jak jest …..

lola
Gość
lola

jozek zrób józkowi loda na kolanach-wiesz jak to jest.Nie wstydz sie-ty lubisz..

Oldres
Gość
Oldres

gra o tron ??? chyba w WC.

lola
Gość
lola

NIECH ZOSTANIE TEN BUSZEK TO SIE DOSTANE do upragnionej strazy miejskiej w Rzeszowie.

Antykomuch
Gość
Antykomuch

Najwyższy czas przewietrzyć ratusz z pozostałości po PRLu.Dość nieudolnej innowacyjności w wykonany innowacyjnego 79letniego młodzieniaszka.

Jan
Gość
Jan

A ten śpiący rycerz z Solidarności będzie lepszy?

pompom
Gość
pompom

Poproś centrale, żeby Ci inny tekst ułożyła bo stałeś się już nudny.

Mietek
Gość
Mietek

Lepiej starszy i mądry jak młodszy a głupi.

obywatel
Gość
obywatel

Zagłosuje na Ferenca i jego komitet.

ZYX
Gość
ZYX

Ferenc na prezydenta

hijena
Gość
hijena

Radek ,ty to chyba jestes absolwentem oksfordu przy Ofiar Katynia i zrozumienie podstawowych problemów,jest dla ciebie rzeczą do nieprzeskoczenia.Jestem płatnikiem podatkow i wymagam ,żeby osoby którym powierzono obowiazki wywiązywaly się należycie z obowiązków.Burmistrz winnych powinien wyje..ać z roboty.Idac twoim tokiem myslenia, mogę powiedzieć,żebyś wyniósł mi śmieci,a w nagrode dostłbyć puszki metalowe i rozne butelki

Włodek1555
Gość
Włodek1555

Ten z wąsami nadawałby się z wyglądu najwyżej na wójta gminy

PCK
Gość
PCK

Czy ktoś bedzie glosował na innych kandydatów niz Ferenc? Ja nie znam takiej osoby.

OB
Gość
OB

Popieram Tadeusza Ferenca w kolejnych wyborach.

Afm
Gość
Afm

80 lat życia to dobry prezydent…..hahaha no ludzie ogarnijcie się

Radek
Gość
Radek

Hijena ,czego ty nie sprzątasz gówien po psach ?
Rusz swoją dupę i naprzód płaczku

PKW
Gość
PKW

Lepiej pieniadze na Caritas przeznaczyc niz na wybory. Prezydentem moze byc tylko Ferenc.

wacek bieleń
Gość
wacek bieleń

Strasznie zle z mordy patrzy temu Bukowi,z asam wygląd dałbym dozywocie i trzy dni

Włodek1555
Gość
Włodek1555

Stawiam na obecnego, na Jego 5 kadencję

hijena
Gość
hijena

Wlodek ,glosuj na niego,a będziesz zapierniczał na zakupy na gieldę samochodowa,zamiast na Dworaka.To jest Ferenca najnowsza wizja po poobiednej drzemce w fotelu i w ciepłych kapciuszkach i bilety MPK na giełdę po 8 zł.Gratuluję Ci twojego pomyslunku

zyx
Gość
zyx

Ferenc wygra w I turze z 70% poparciem

XYZ
Gość
XYZ

Już zapomnieliście o układzie z Rysiem…??? ;-)
Pamiętam jak galerie budowały się jako magazyny, a potem sesja rady miasta i mamy sklepy… ;-)

eey
Gość
eey

Rozwiń swoją błyskotliwą myśl…

Włodek1555
Gość
Włodek1555

Buczak nie ma szans z urzedujacym obecnie prezydentem

wyborca
Gość
wyborca

Tylko Tadeusz! Nie ma lepszgo i nigdy juz nie bedzie nikogo leoszego niz Tedeusz Ferenc.

Jan Pakosławic Rzeszowski
Gość
Jan Pakosławic Rzeszowski

To prawie jak Lenin. Prawda jest taka, że żaden pomysłu na Rzeszów nie ma. Ferenc chełpi się, zbiera splendor i i jedzie na tym, co w pierwszej kadencji, gdy jeszcze słuchał mieszkańców, doradzili mu ludzie mający pojęcie o mieście. Ich następnie odsunął od ratusza i jest w tym konsekwentny. Teraz uwierzył że jest „cesarzem na Rzeszowie” i sam wszystko wie najlepiej. Wieżowce na Zalesiu (bo takie widział w Atenach i w Zawierciu) w miejscu jedynego zielonego terenu przyrodniczo-widokowego (a lepsza byłaby trasa i wieża widokowa, jak na Górze Chełmskiej w Koszalinie) czy koszmarnie drogie przystanki z bajerami za unijną kasę,… Czytaj więcej »

Serial o Czerwonym Tadziu
Gość
Serial o Czerwonym Tadziu

Z cyklu Innowacje Czerwonego Tadzia. Na początek dwa odcinki. Odc.1. Regularnie co tydzień, a nawet dwa razy w tygodniu na ul. Hetmańskiej, rano Tadzio wyłącza prąd na godzinę lub dwie. W ramach aktywizacji obywateli i wprowadzania zdrowego trybu życia. Przychodnia, kilka aptek, sklepy, bankomaty, prywatne firmy i oczywiście mieszkania prywatne. Czekasz akurat w kolejce do lekarza, wybierasz pieniądze z bankomatu, jesteś przy kasie w sklepie, kupujesz bilet na przystanku, a tu PYK i prąd znikł. Ah, co za radość, w końcu możesz oderwać się od codziennych spraw, odpocząć zrelaksować. To cudowne :) Odc. 2. Stoję sobie na przystanku mpk koło… Czytaj więcej »

Wojtek
Gość
Wojtek

Tadziu czerwony zawsze będzie lepszy od ciebie , bo Ty wygrzebujesz najmniej istotne pierdoły a tak naprawdę przestań się opierać tylko zacznij twardo chodzić po ziemi to i w głowie Ci się poprawi .

piotr56
Gość
piotr56

A kto to jest ten Buczak? Co zrobił, czym sobie zasłużył żeby zarządzać tak ogromnym miastem wojewódzkim? Taki królik wyciągnięty z kapelusza.

Już prędzej wolałbym zagłosować na mojego sąsiada co co rano wali piwo pod sklepem. Przynajmniej wiem czego można się po nim spodziewać. A tu to jedna niewiadoma. Ani 2% nie zdobędzie

czarnego goń
Gość
czarnego goń

Podobno raz był u spowiedzi u samego Rydzyka.

I dlatego wymyślili mu Rzeszów w nagrodę.

columbo
Gość
columbo

Ciebie genderowy, lewacki, czerwony, gimbusie , też niedługo czeka spowiedź , a potem program resocjalizacji „cela +”

Kazek
Gość
Kazek

Pewno za solidarności spał na styropianie i te zasługi mu pozostały ja spałem też na styropianie tylko zapomniałem zapisać się do solidarności ale pacząc wstecz to pewno dobrze zrobiłem.

prawda
Gość
prawda

Wszystko przed tobą Kazek ,twój etos też ci sie przyda ,za chwilę” Nowoczesna-Kropka” pójdzie „pod młotek ” i splajtuje ,bo miszcz Rysiek ,Podpora Europy, wyczuł krach i zostawił szczekające majtki z długiem, który ich pogrąży :-) Szykuj się Kazek, niedługo kupisz” za guziki” cały kram ze szczekajacymi majtkami, na wyprzedaży :-) ,a głupszy od Ryśka przecież nie jesteś ,to z marszu prezesem upadłych, szczekajacych majtek cię zrobią .już szykuj biznes plan ,jak partyjny przelew na swoje konto skierować :-) Programu nie musisz wymyślać, jest stały ,wszyscy idioci ,czerwoni zieloni i tęczowi kupią jak im powiesz starą mantre „bedziemy obalać PiS… Czytaj więcej »

Jan
Gość
Jan

Tylko Tadek musi być prezydentem. Nikt tak tyle dobrego dla MPK nie zrobił.
Jak Buczok zostanie szefem miasta to Michał nasz związkowiec wogóle nie będzie musiał juz jeździć

piotr
Gość
piotr

Tadziu ma prezydenturę dożywotnią a Buczaka pozdrawia dawne kierownictwo Hydrobudowy Rzeszów a on wie o co chodzi

Wojtek
Gość
Wojtek

Z takim programem jak kupy psie to pożal się BOŻE , widać czego możemy się spodziewać .
Mojego głosu Pan Buczak nie dostanie , pewno może uzbiera z 20 % jak niektórzy podają to jest tyle ile może liczyć na swoje wierne sługi . Szkoda tylko gościa , ale łudzą się czasem tacy ludzie do wyborów .
Ja puszczam totolotka i jestem za każdym razem pewny że wygram po losowaniu pozostaje mi tylko gorycz porażki ale to mam wkalkulowane.

Jacek
Gość
Jacek

Nie jeden prezydent czy burmistrz już nachapał na tym stanowisku.I tak nie bedzie miał kiedy z aktywów skorzystać.Czy wszyscy byli prezydenci którzy sprawują nadzór nad majątkiem gminy nadal będą to robić co robili czy trzeba gruntownych zmian.A tak na marginesie,wszyscy obecni włodarze miast skorzystali na tym że miasta miły dodatkowe środki unijne.Tyko czy te srodki finansowe zostały dobrze wykorzystane..

Mietek
Gość
Mietek

Masz rację niektórzy prezydenci potrafili wykorzystać pieniądze UNIJNE a niektóre niemoty nie wzięły w cale , co gorsza PiS TE PIENIĄDZE JUŻ ZAŁATWIŁ NA CACY BO ICH NIE BĘDZIE I KOMU MAMY PODZIĘKOWAĆ a no w wyborach PiS- owi nie głosując na nich.

prawda
Gość
prawda

„w calach” i pisaniu dużymi literami, to ty palancie Mietek może i jesteś dobry, ale ” merytorycznie” to ty potrafisz tylko szczekac o obalaniuPiSu ,nic wiecej , a jak już obalisz, to zrealizujesz wasz program „:pedałowanie i manify macicy i odbytnicy „,bo tyle tylko potraficie .Obal lepiej du.pku flaszkę z Bolkiem Kapusiem ,bo to jego pomroczny potomek, od dawna blokował pieniądze unijne ,a nie PiS ! /patrz link /

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwi_7feXkIfbAhUKtRQKHTyUAzUQFggzMAE&url=http%3A%2F%2Fniezalezna.pl%2F62053-zobacz-jak-mlody-walesa-z-pitera-zablokowali-wazna-inwestycje-dla-polski-nagranie&usg=AOvVaw229PUAJbwdM-kQ9_TZwX_t

Władek
Gość
Władek

Ty prawda żal mi Cię wiesz dlaczego bo jesteś w mniejszości i Twoje wypociny na nic się nie zdadzą.

Włodek1555
Gość
Włodek1555

Tylko nie Pan B.

Włodek1555
Gość
Włodek1555

Ja stawiam na T. F. , obecnego rządzącego miastem

Marcin_Rzeszów
Gość
Marcin_Rzeszów

Tylko Tadeusz F.

Marcin_Rzeszów
Gość
Marcin_Rzeszów

Jeśli Buczok to tylko stawiam na Tadeusza F. – obecnie rządzącego prezydenta

pniok Rzeszowski
Gość
pniok Rzeszowski

Od powietrza, głodu, ognia i wojny i od rządów PiS-u – zachowaj nas Panie.

hohoł
Gość
hohoł

Zastanawiam się nad zbiórką kasy na fejsie.
Pieniądze miałyby pójść na wycieczkę dla Kultysa z pisu.

… wycieczka oczywiście tylko do Syrii :)

dobra rada
Gość
dobra rada

hohoł
11 maja 2018 – 23:49
Zastanawiam się nad zbiórką kasy na fejsie.
Pieniądze miałyby pójść na wycieczkę dla Kultysa z pisu.

… wycieczka oczywiście tylko do Syrii :)

Ty hohole, raczej zastanawiaj się nad zbiórką kasy na Nowoczesną ,bo jej komornik wejdzie na konto ,jako że tej jej „dochtory ekonomii „zwykłego przelewu nie potrafią wypełnić, więc plajta całkowita ,a jak ci coś zostanie to daj Ryśkowi, na nycieczke na Maderę ,należy mu sie w nagrodę, że opuscił to stado szczekajacych stworzeń ,twój Mateusz KODowski, też żebrze o wolne datki ,zadbaj wpierw o swoich orłów :-))

gosc
Gość
gosc

Buczok powinien ogłosić ze likwiduje Straż Miejską w Rzeszowie i wybory wygrywa w pierwszej turze ,tylko kto mu uwierzy i gdzie podzieją się różni pociotkowie i rodziny radnych tak z prawicy i lewicy

Rzeszowiak
Gość
Rzeszowiak

Pan Buczak źle zrobił że zgodził się startować na prezydenta Rzeszowa bo zamiast przysporzyć sobie wyborców do parlamentów to tylko może ich stracić . Dużo większe szanse miał Pan Szlachta a i tak przegrał z kretesem i dzisiaj mało się o nim słyszy . Co by nie powiedział to PiS tylko pomogło Panu Tadkowi wygrać w pierwszym podejściu a Pan Buczak może dostanie niewiele więcej jak 20 % głosów to i tak będzie sukces . W bezpośredniej rozmowie to wszyscy obiecują że będą głosować ale przy urnach każdy myśli rozsądnie i widzi kto jest dobrym gospodarzem , sami przyjezdni z… Czytaj więcej »

Janek z Rzeszowa
Gość
Janek z Rzeszowa

Jeżeli tylko taki ma być program Pana Buczaka to już go widzę ale na śmietniku historii. Jak na razie to nikt nie zagraża obecnemu prezydentowi , co by PiS NIE ROBIŁ TO I TAK NARAZIE NIEMA SZANS Z TADEUSZEM FERENCEM . Ludzie w Rzeszowie widzą jaką pracę bez przerwy wykonuje obecny prezydent i dlatego go wybierają a mamrotanie że trzeba go zmienić na PiS-owca nic nie da a taki kandydat jak Pan Buczak który prawie nie zhańbił się prawdziwą pracą nie ma szans , cały czas można powiedzieć szefował solidarności ale ta opcja już się wypaliła i nic dobrego już… Czytaj więcej »

Edward
Gość
Edward

PanFerenc to doskonały prezydent , jak miasto od 2002 roku się rozwinęło . Wcześniej – kandydaci prawicy pan Janowski i Szlachta – ale niewiele zrobili dla miasta i jego rozwoju.

Noname
Gość
Noname

Tak się rozwinęło że zaraz odleci.

Marcin
Gość
Marcin

Czy przepis o 2 kadencjach już obowiązuje czy dopiero od następnych wyborów. Prezydenta który działa na stanowisku od 2002 roku i podobno ma dbać o majątkiem mieszkańców miasta zadołują znajomi deweloperzy i grupa notowanych w zbiorach IPN biznesmenów spod Jasła.

hijena
Gość
hijena

Panu Buczakowi trzeba przyznać częściowo rację.Czy miasto jest zadbane?TAK-w promieniu pół kilometra od ratusza,ale na osiedlach to już miejski folklor i osrane chodniki ,trawniki przez psy.Czy miasto sie rozwija?Tak ,jeżeli tapetowanie kibli na smieci mozna do tego zaliczyć.P.Buczak ,juz w swoim kapowniku zapisać;stworzyc brygady szybkiego reagowania do sprzatania psich odchodów.Po ewentualnych wygranych wyborach temat będzie jak znalazł.

ROMAN
Gość
ROMAN

No spokojnie aby cuś sprzątac to te chodniki / trawniki obesrane to muszą byc A co jak ich jeszcze od 1977 nie wybudowali – z tym mamy do czynienia przy ul Zygnunta Starego ( Wilkowyja – południe ) no wielce innowacyjny ratusz zajęty był rabatkami i bratkami około 500 metrów od ratusza a zapomniał wysłać delegacje tak 4-5 kilometrów od ratusza aby zobaczyc co sie dziwje – No fakt jeździli na coroczne spędy ale pirą wieczorową przeskakując szybko z samochodu do Domu Kulury – aby wygłaszać swoje : Och ! Ach ! Czyli tak nowy Wódz – najpierw wyprawa w… Czytaj więcej »

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

hijena przestań ujadać. Myślisz, że Buczak jest w stanie zmienić w Rzeszowie coś na lepsze ?

ROMAN
Gość
ROMAN

No kto to wie – kto to wie
Z tym pytaniem to nie do tej Hjeny to trzeba iść do dobrego wróża no
ostatecznie do dobrej Cyganki ale niestety teraz ich nie ma tak jak w latach 60-tych koło dworca PKS i w okolicy – gdzie było ich sporo

ala
Gość
ala

to że Rzeszów jest zasrany nie jest wina prezydenta, ale ludzi, których psy to robią

hijena
Gość
hijena

droga alu,przyznaje ci calkowita rację,ale po jakiego ciula utrzymywac armie zbytecznych miejskich wachmanów,zamiast zatrudnić dodatkowych sprzatączy psich gówienek.Ewentualnie doposażyć tych dzielnych zuchów ze Strazy Miejskiej w estetyczne łopatki i foliowe torebki,mogliby w czasie codziennych obchodow miasta sprzątnąc to i owo z trotuarów

pablo
Gość
pablo

Jeżeli dobra zmiana w Rzeszowie ma wyglądać jak w Wa-wie to dziękuje. Rozwalajcie dalej kraj pisiaki a od Rzeszowa się odwalcie. Głosuje na starego dziada Ferenca, mimo że powinien ktoś młodszy przejąć władze w miesicie.

Radek
Gość
Radek

Buczak , pogoń tego dziada Ferenca

Rzeszowiak z krwi i kośći
Gość
Rzeszowiak z krwi i kośći

Trzeba być dobrym gospodarzem a nie solidaruchem , tak że pis oddał wybory walkowerem a nadzieja to matka głupich.

Tajny agent
Gość
Tajny agent

Młody kandydat, raczej kandydatka nie pobiła w ostatnich wyborach Ferenca. Kandydat powinien być w podobnym wieku; przeciwstawić kontrargumenty typu
„Chciałbym, aby dobra zmiana dokonała się w Rzeszowie” .
Ferenc czeka na innych do walki o tron, gdy lista się wypełni, ogłosi swoją kandydaturę przejmując ich głosy. Oczywiście najlepiej aby kandydatów „konserwatywnych” się namnożyło. Tego Ferencowi nie obiecuję.
Zagrywki przedwyborcze są bardzo prymitywne, choć Buczak zachowuje się godnie w głosowaniach za życiem, to tekst o dobrej zmianie go kompromituje.