Rzeszowska Masa Krytyczna powraca

Fot. Rowery.Rzeszow.PL

RZESZÓW. W najbliższy piątek, 26 sierpnia o godz. 18.00 na Rynku wystartuje Rzeszowska Masa Krytyczna, czyli przejazd licznej grupy rowerzystów ulicami miasta. Podobne akcje odbywały się w Rzeszowie regularnie kilka lat temu. Organizatorzy najbliższej masy chcą je reaktywować.

- Zapraszamy wszystkich fanów rowerów, rolkarzy i amatorów pojazdów napędzanych siłą własnych mięśni do wspólnego przejazdu ulicami Rzeszowa. Pokażmy, że nie tylko samochody mogą jeździć po ulicach – zachęcają. – Mamy do przejechania około 10 km. Tempo przejazdu to maksymalnie 15 km/h wiec nawet mniej wytrawni rowerzyści poradzą sobie z takim dystansem. Chodzi o miłą atmosferę i rowerowo spędzone piątkowe popołudnie. Pokażmy także władzom naszego miasta, że jesteśmy integralną częścią społeczności miejskiej.

Osoby biorące udział w masie muszą się stosować do przepisów Prawa o ruchu drogowym i Regulaminu, który wraz ze szczegółowymi informacjami znajduje się na stronie internetowej: rowery.rzeszow.pl

Masa Krytyczna jest to swego rodzaju nieformalny ruch społeczny. Akcja polega na tym, że duża i stale rosnąca grupa jadących razem rowerzystów przemieszcza się po ulicach miasta. Celem jest m.in. zwrócenie uwagi władz i społeczeństwa na problemy rowerzystów. Masy przeważnie odbywają się ostatnie piątki miesiąca. Pierwsza na świecie Masa Krytyczna odbyła się 27 września 1992 roku w San Francisco w USA. W Polsce Masy Krytyczne funkcjonują od końca lat 90.

kk

do “Rzeszowska Masa Krytyczna powraca”

  1. Można Można

    co jak co ale kierowcy samochodów też nie mogą a narzekają parkują gdzie chcą, rozjeżdżają stare miasto, masa to nie tylko problem budowy nowych ścieżek ale również brak kultury i wymuszanie niejednokrotnie pierwszeństwa przez pojazdy mechaniczne, zajeżdżanie drogi i chamstwo na jezdni

  2. xxx

    co jak co ale rowerzysci w rzeszowie nie moga narzekac wiec nei rozumioem poco jakas masa krytyczna

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.