Rzeszowski naukowiec najlepszym instruktorem z zakresu bezpieczeństwa sieci

Janusz Korniak. Fot. Archwium WSIiZ

RZESZÓW. Dr inż. Janusz Korniak, pracownik naukowy WSIiZ, został wybrany najlepszym instruktorem CCNA Security spośród kilku tysięcy specjalistów z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, którzy prowadzą szkolenia Akademii CISCO.

Dr Janusz Korniak odebrał nagrodę „CCNA Security Specialist” dla najlepszego instruktora z zakresu bezpieczeństwa sieci komputerowych. Nagroda została przyznana przez ekspertów z firmy Cisco, którzy brali pod uwagę dorobek instruktora w obszarze szkoleń Akademii CISCO.

– To nie tylko duże wyróżnienie, ale również dodatkowa motywacja do dalszej pracy – mówi dr Janusz Korniak, pracownik Katedry Elektroniki i Telekomunikacji w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Naukowiec specjalizuje się w dziedzinie sieci optycznych nowej generacji. – Pracuję nad udoskonaleniem sieci transportowych, służących do rozbudowy Internetu o wysokich parametrach użytkowych, takich, jak np. dobra jakość transmisji, wysoka niezawodność, szerokie pasma – wyjaśnia laureat.

Nagroda dla wykładowcy jest kolejnym potwierdzeniem (po czołowych miejscach studentów WSIiZ w ogólnopolskim etapie konkursu Cisco) wysokiego poziomu kształcenia na kierunku Informatyka w WSIiZ. Dzięki umowom partnerskim ze światowymi liderami IT (np. CISCO, MICROSOFT, NOVELL, SUN, ORACLE, ECDL), studenci WSIiZ mogą brać udział w około 30 autoryzowanych szkoleniach i kursach i uzyskują certyfikaty honorowane na całym świecie. Egzaminy certyfikujące zdają w istniejących w uczelni Centrach Egzaminacyjnych (np. Prometric, Pearson Vue, Akademia Cisco). Do tej pory WSIiZ wydała ponad 20 tys. Różnych certyfikatów IT. Wybrane szkolenia i kursy realizowane są na poszczególnych kierunkach i specjalnościach. Dzięki temu studenci nabywają doświadczenie w pracy z nowoczesnym sprzętem, oprogramowaniem i umiejętność posługiwania się nowymi technologiami.

bes

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments