Rzeźba i malarstwo

PRZEMYŚL Wystawa Brunona Lemka.

W Galerii Sztuki Współczesnej można oglądać wystawę „ON/A”. Przemyślanin Brunon Lemek zaprezentował swoje rzeźby i malarstwo w ramach projektu FermentAkcje. Ekspozycja potrwa do 2 lutego

Brunon Lemek urodził się w 1964 roku w Przemyślu, studiował na Uniwersytecie Śląskim, uprawia rzeźbę, malarstwo, rysunek. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach w kraju i za granicą. Prace były prezentowane między innymi w Cieszynie, Warszawie, Krakowie, Berlinie, Przemyślu, Fuldzie, Bad Hersfeld, Brekovie, Gersfeld.

Brunon Lemek prezentuje w swojej twórczości krajobrazy i obrazy figur jako ulubione tematy. Poprzez obecny dobór farb (raz zbliżone jednej barwie, raz pastelowa jasność albo zimne, ciemne tony, innym razem mocne komplementarne kontrasty) a w szczególności przez ich techniczne wykonanie z jednakową zawartością i strukturą na całej powierzchni obrazu łączą się motywy z otoczeniem lub z tłem.

– Moją intencją jest nie tyle potrzeba akceptacji moich prac, co wywołanie w odbiorcach jakichkolwiek emocji… – mówi artysta.

ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments