S19 Rzeszów Lublin – pojedziemy w 2020 r.

Jak na razie możemy się cieszyć jednym fragmentem S19 między Terliczką a Stobierną długości 7 km. Fot. GDDKiA

RZESZÓW, PODKARPACIE. Odcinek S19 ze Stobiernej do Niska nabiera coraz bardziej realnego kształtu. Według GDDKiA, dokumentacja projektowa jest już praktycznie ukończona. Z kolei poseł Rynasiewicz z PO deklarował niedawno, że w ciągu najbliższych tygodni ma być zapewnienie finansowania dla obydwu odcinków.

Wtedy dopiero rzeszowski oddział GDDKiA będzie mógł wystąpić o pozwolenie na budowę, a po jego uzyskaniu rozpisać przetarg. Najwcześniej będzie to możliwe na odcinku ze Stobiernej do Sokołowa Małopolskiego. Prace na tym prawie 14-kilometrowym fragmencie ekspresówki mogą rozpocząć się już w 2014 roku.

Drugi fragment S19 z Sokołowa do Niska liczy sobie 44 kilometry długości. Możliwe, że i na tym odcinku roboty rozpoczną się w 2014 r. Nie znamy jeszcze warunków przetargów, więc trudno powiedzieć jak długo potrwa budowa. W każdym razie biorąc pod uwagę obecne tempo porównywalnych inwestycji, drogą nie pojedziemy wcześniej niż na przełomie 2016 i 2017 roku.

Do przetargów szykują się też w lubelskim oddziale GDDKiA. Według wyważonych szacunków należy sądzić, że przed końcem 2015 roku rozstrzygnięte zostaną wszystkie przetargi na odcinki między Rzeszowem a Lublinem. Całą drogą przejedziemy więc w okolicy roku 2020.

Za niecałe 9 miesięcy, zgodnie z podpisaną umową na dokończenie, do dyspozycji kierowców oddany będzie jeden z odcinków S19 wchodzących w skład autostradowej obwodnicy Rzeszowa. Chodzi S19 od węzła Rzeszów Zachód (umiejscowionego między Rudną Małą a Rogoźnicą) do węzła Świlcza. Wykonawcą tej inwestycji będzie Eurovia Polska, która dokończy budowę po firmie Radko.

ArtG

13
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
xyzkomentatorkapelanpkpusdariuStan Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kapelanpkpu
Gość
kapelanpkpu

donków trzeba usunąć a kaczorów nie dopuscić i wszystko jasne

komentator
Gość
komentator

otóz to
dać szansę młodym i nieuwikłanym w podrabianie wołowiny, napady na Irak i Afganistan, kupowanie złomu typu F- 16 i podróże do Kazachstanu czy wycieczki do Gruzji i popieranie tamtejszych watażków

xyz
Gość
xyz

To niby kto miałby rządzić, konkretnie… ;-)

Stan
Gość
Stan

Sokołów – Nisko 44 km co to za trasa przez Leżajsk?

do arkad
Gość
do arkad

Do arkad: A4 ma opoznienie bo firmy realizujące upadają (i jest to ich wyłączna wina). z Upadków firm nie ma się co cieszyć ale szybko ta nisza zostanie wypełniona nowymi (gdyż balon drogowo-deleweloperski bedzie dmuchany przynajmniej do 2020). Ad2 Oczywiście ze lepiej byłoby przejechac za darmo no ale…. w życiu nie ma nic za darmo ( w tym przypadku zapłacisz za komfort oraz czas dojazdu, a i spalanie bedzie nizsze o ile nie będziesz zapitalał 160 km/h). Zawsze zreszta masz wybór – możesz pojechać stara trasą „za darmo”.

esque
Gość
esque

rewelacja

arkad
Gość
arkad

Ale propaganda dla naiwnych ! A-4 miała być gotowa do 2012 r. Będzie tzw. „przejezdna” może za 6 lat.? A opłata około 60 zł z Przemyśla do Krakowa w jedną stronę !!!.

sdariu
Gość
sdariu

Mój poprzedni post został usunięty – mam nadzieję, że było to spowodowane czynnikami niezależnymi od adminów strony. Ale spróbuje jeszcze raz…… . Drogi arkad… na początku chciałbym się z Tobą zgodzić autostrady miały być gotowe na 2012…, ale wyszło tak jak wyszło. Było to spowodowane nieumiejętnością zarządzających w firmach budowlanych – po prostu nie doszacowali kosztów …. . Przez ten drobny fakt PBG upada, z niczyjej winy prócz ich samych. Ale nie ma co się martwic w ich miejsce szybko znajdzie się inna firma, która przejmie klientów, zatrudni ludzi – taki stan rzeczy będzie trwał przynajmniej do 2020 roku. Jeśli… Czytaj więcej »

ADAMUS
Gość
ADAMUS
ziomxx
Gość
ziomxx

Bo mieszkamy na tzw „zadupiu” gdzie nikomu nie trzeba tej drogi. Bieszczady to juz koniec świata więc nawet o tym nie myślą. Niestety Polska zawsze podzielona będzie na lepszą i gorszą.

komentator
Gość
komentator

nie mieszkamy na zadupiu lecz głosujemy na takich jak liderka podkarpackiego PiS u (Józefa Hrynkiewicz) która wybrana z podkarpacia do Sejmu drogę szybkiego ruchu S- 19 ma głęboko w powazaniu

wisi jej jak kilo kitu

darek
Gość
darek

wszystko pięknie tylko kiedy będzie przejezdny łącznik ten co miał być gotowy ze sto razy z Załęża do autostrady

ADAMUS
Gość
ADAMUS

do 15 kwietnia mają termin , ale czy dotrzymają;) Ja liczę że w maju bedzie gotowy.