Sąd: – Doktor M. działał z niskich pobudek

Doktor M. został skazany na półtora roku w zawieszeniu na trzy lata i 60 tys. zł grzywny. Fot. Archiwum

RZESZÓW. Sąd Rejonowy przychylił się w środę do wniosku chirurga oskarżonego o korupcję i skazał go na półtora roku w zawieszeniu na trzy lata i 60 tys. zł grzywny.

W uzasadnieniu wyroku sędzia przewodniczący Tomasz Mucha powiedział, że dr M. jako inteligentny wykształcony człowiek  miał świadomość tego, co robi, działał powodowany chęcią zysku, z niskich pobudek, wykorzystując trudną sytuację pacjentów, którzy w chwili zagrożenia życia są gotowi ponieść dodatkowe koszty.

Doktor M. został obciążony również kosztami procesu w wysokości ponad 13 tys. zł, został też zobowiązany do zwrotu nabytych w przestępstwie korzyści majątkowych w kwocie 11 tys. 600 zł.

am

do “Sąd: – Doktor M. działał z niskich pobudek”

 1. ja

  a może by tak dołożył jeszcze zakaz wykonywania zawodu lekarza przez okres np. 5 lat? śmiesznie niski wyrok.

  • wnuk kolejarza

   Szczerze mówiąc ten wyrok wprawia mnie w zakłopotanie. Karze się gościa za 150 czy 200 złotych, i za kolację podstawioną przez uniewinnionych dawno „ze względu na znikomą szkodliwość społeczną czynu” agentów CBA, a tymczasem grube ryby III RP pływają od lat bezkarnie w mętnej wodzie władzy.

   Co do zakazu wykonywania zawodu: który inny chirurg będzie przybiegał zrywany z łóżka o wpół do trzeciej w nocy do trzech poharatanych w wypadku i tak ich zoperuje, że uratuje im życie? Kto podejmie się operacji, których przeprowadzenia wszyscy inni chirurdzy poza nim w Rzeszowie panicznie odmawiają?

   Niech mu te 60 tysięcy potrącają z pensji, ale niech pracuje i dalej ratuje ludzi. Nie był człowiekiem uprzejmym, sodówa mu trochę waliła, ale jako chirurg był oddany pacjentom i jest perfekcjonistą w zawodzie, więc powinien to odpracować nadal lecząc, a właściwie – ratując ludzi.

 2. stary rzeszowiak

  A jaki wyrok wyda teraz SAD LEKARZY czy jak sie to poprawnie nazywa ?
  Gdzie ETYKA LEKARSKA ??
  Co to jest jarmark czy insza instytucja ?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.