Sąd: – Doktor M. działał z niskich pobudek

Doktor M. został skazany na półtora roku w zawieszeniu na trzy lata i 60 tys. zł grzywny. Fot. Archiwum

RZESZÓW. Sąd Rejonowy przychylił się w środę do wniosku chirurga oskarżonego o korupcję i skazał go na półtora roku w zawieszeniu na trzy lata i 60 tys. zł grzywny.

W uzasadnieniu wyroku sędzia przewodniczący Tomasz Mucha powiedział, że dr M. jako inteligentny wykształcony człowiek  miał świadomość tego, co robi, działał powodowany chęcią zysku, z niskich pobudek, wykorzystując trudną sytuację pacjentów, którzy w chwili zagrożenia życia są gotowi ponieść dodatkowe koszty.

Doktor M. został obciążony również kosztami procesu w wysokości ponad 13 tys. zł, został też zobowiązany do zwrotu nabytych w przestępstwie korzyści majątkowych w kwocie 11 tys. 600 zł.

am

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
wnuk kolejarzajastary rzeszowiak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ja
Gość
ja

a może by tak dołożył jeszcze zakaz wykonywania zawodu lekarza przez okres np. 5 lat? śmiesznie niski wyrok.

wnuk kolejarza
Gość
wnuk kolejarza

Szczerze mówiąc ten wyrok wprawia mnie w zakłopotanie. Karze się gościa za 150 czy 200 złotych, i za kolację podstawioną przez uniewinnionych dawno „ze względu na znikomą szkodliwość społeczną czynu” agentów CBA, a tymczasem grube ryby III RP pływają od lat bezkarnie w mętnej wodzie władzy. Co do zakazu wykonywania zawodu: który inny chirurg będzie przybiegał zrywany z łóżka o wpół do trzeciej w nocy do trzech poharatanych w wypadku i tak ich zoperuje, że uratuje im życie? Kto podejmie się operacji, których przeprowadzenia wszyscy inni chirurdzy poza nim w Rzeszowie panicznie odmawiają? Niech mu te 60 tysięcy potrącają z… Czytaj więcej »

stary rzeszowiak
Gość
stary rzeszowiak

A jaki wyrok wyda teraz SAD LEKARZY czy jak sie to poprawnie nazywa ?
Gdzie ETYKA LEKARSKA ??
Co to jest jarmark czy insza instytucja ?