Sąd obniżył karę megazłodziejce

Przez cały czas trwania procesu kobieta utrzymywała, że nie ma zdefraudowanych pieniędzy, bo je wydała na remont domu i inne wydatki, od których się uzależniła.

TARNOBRZEG. RZESZÓW. Prawomocny wyrok w sprawie byłej księgowej w Nadleśnictwie Buda Stalowska

Była księgowa, która zdefraudowała 783 tysiące złotych z kasy Nadleśnictwa Nowa Dęba nie spędzi za kratami 5 lat jak zdecydował Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu, ale jedynie trzy lata. Sąd Apelacyjny uznał, że wcześniejsza kara była zbyt wysoka.

Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu z dnia 6 kwietnia 2011r. uznał oskarżoną Jolantę Z.-K. za winną tego, że jako księgowa, a następnie główna księgowa Nadleśnictwa Buda Stalowska, a obecnie Nadleśnictwo Nowa Dęba w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dokonywała przelewów z rachunków bankowych Nadleśnictwa na swoje rachunki bankowe.

Złodziejka przelewa kwoty od kilku do nawet 20 tysięcy złotych przez siedem miesięcy. Sprawa wydała się, gdy Jolanta Z.- K. wyjechała na urlop i nad dokumentami usiadły inne osoby. Po powrocie do pracy, na kobietę czekała już policja. Zaczęły się kontrole, aż cała dokumentacja trafiła do prokuratury.

Trzy miesiące temu, przed Sądem Okręgowym w Tarnobrzegu zapadł wyrok w tej bulwersującej sprawie. Sąd skazał kobietę na karę 5 lat pozbawienia wolności i grzywnę w wysokości 200 tysięcy złotych. Zobowiązał także oskarżoną do naprawienia szkody poprzez wpłacenie na rzecz Nadleśnictwa Nowa Dęba kwoty 773.970 złotych.
Orzekł wobec oskarżonej zakaz zajmowania stanowisk związanych z uprawnieniem do dysponowania środkami pieniężnymi zgromadzonymi na rachunkach bankowych
w podmiotach gospodarczych na okres 10 lat.

30 czerwca, Sąd Apelacyjny w Rzeszowie rozpoznał apelację obrońcy oskarżonej i zmienił wyżej wymieniony wyrok Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu. Kobieta spędzi w więzieniu nie 5, ale tylko 3 lata. W pozostałym zakresie utrzymał wyrok Sądu I instancji w mocy.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kevin
Kevin
9 lat temu

A mąż tej pani ciągle uczy dzieci w szkole jak mają byc dobrymi obywatelami tego kraju.
Pewnie nic nieboraj nie wiedział o poczynaniach swej małżonki …

Ibrahim
Ibrahim
9 lat temu

Tylko cieżka katorznica praca komunisci wiedzieliby co z nią zrobic :D

Kolega młodszy księgowy
Kolega młodszy księgowy
9 lat temu

Pani Jola zdefraudowała 783 tysiące złotych, ma grzywnę w wysokości 200 tysięcy złotych,
ma naprawić szkody poprzez wpłacenie na rzecz Nadleśnictwa Nowa Dęba kwoty 773.970 złotych.
Jak widać jest do tyłu,nie opłaca się!!

SAPER
SAPER
9 lat temu

a czy musi oddać tą kase (w całości)? bo jeśli nie to sie opłaca iść do paki na 3 lata. wychodzi ponad 21.000zł na miesiąc :)