Sąd ogłosi wyrok 12 lutego

– Wyrok w tej głośnej sprawie zapadnie przed Sądem Rejonowym w Brzozowie we wtorek, 12 lutego – informuje sędzia Artur Lipiński, rzecznik Sądu Okręgowego w Krośnie. Fot. Wioletta Zuzak

BRZOZÓW. Proces księdza toczył się za zamkniętymi drzwiami.

W Sądzie Rejonowym w Brzozowie zakończył się przewód sądowy w głośnej sprawie dotyczącej ks. Stanisława K. – byłego proboszcza z Hłudna, który jest oskarżony o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad 13-letnim Bartkiem i doprowadzenie go do targnięcia się na życie.

Przypomnijmy. Do tragedii doszło przeszło pięć lat temu w Hłudnie. 13-letni Bartek powiesił się na drzewie opodal domu. Nieletni samobójca zostawił list, w którym oskarżył owego duchownego o bezpodstawne posądzenie go o kradzież pieniędzy z kościoła.

Proces ruszył w połowie 2008 roku, a zakończył się podczas wtorkowej rozprawy. Brzozowska prokuratura prowadziła w tej sprawie śledztwo; z ustaleń śledczych wynika, że ks. Stanisław K. miał bić Bartka m.in. po głowie. Były proboszcz z Hłudna usłyszał zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad chłopcem, co miało się przyczynić do tego, że 13-latek popełnił samobójstwo.

W procesie wyłączono jawność. Ksiądz nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. – Prokurator domaga się dwóch lat i sześciu miesięcy pozbawienia wolności dla Stanisława K. Natomiast oskarżyciele posiłkowi, czyli rodzice Bartka, domagają się po 80 tysięcy złotych zadośćuczynienia – wyjaśnia sędzia Artur Lipiński, rzecznik Sądu Okręgowego w Krośnie. – Obrońca wniósł o uniewinnienie Stanisława K. Wyrok poznamy we wtorek, 12 lutego.

Wioletta Zuzak

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
grześ Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
grześ
Gość
grześ

Jaka kara więzienia, oczywiście , że zadośćuczynienie rodzicom co najmniej 100 tys. zł.