Sąd uchylił wyrok na Andrzeja Leppera

Andrzej Lepper

ŁÓDŹ. Lepper: nie zawahano się wykorzystać dobra małego dziecka

Sąd uchylił wcześniejszy wyrok skazujący ws. Andrzeja Leppera w całości, natomiast Stanisławowi Łyżwińskiemu zmniejszył karę wymierzoną przez sąd w Piotrkowie Trybunalskim. Przewodniczący Samoobrony po opuszczeniu sali sądowej powiedział, że nie kryje satysfakcji z wyroku, ale ubolewał, że dla tej sprawy nie zawahano się wykorzystać dobra małego dziecka, dziecka Anity Krawczyk.

– Nie kryję satysfakcji z tego wyroku, ale ubolewam, że w części dotyczącej Stanisława Łyżwińskiego sąd utrzymał ten wyrok, chociaż obrona robiła wszystko, aby udowodnić, że takie fakty nie miały miejsca – mówił Andrzej Lepper po opuszczeniu sali sądowej.

Lepper przypominał, że od początku mówił iż jest niewinny w całej sprawie. – Mówiłem, że dysponuję takimi dowodami i faktami, że w tych miejscach i o takim czasie mnie nie było, więc jak mogłem się dopuścić przestępstwa – nie chcę mówić jakiego, bo wszyscy wiemy jakiego – dodał.

Szef Samoobrony zwrócił także uwagę, że nadal jest oskarżonym w sprawie seksafery. – Pokazano, że są błędy, ale ja muszę udowodnić swoją niewinność do końca – dodał.

Teraz sprawa Leppera trafi do ponownego rozpoznania przed sądem w Piotrkowie. Natomiast żona Stanisława Łyżwińskiego, Wanda za powiedziała, że jej mąż zwróci się ze swoją sprawą do Strasburga.

Seksafera z udziałem Łyżwińskiego i Leppera

Seksaferę w Samoobronie ujawniła w grudniu 2006 r. “Gazeta Wyborcza”, opierając się na relacji Anety Krawczyk – b. radnej Samoobrony w łódzkim sejmiku i b. dyrektor biura poselskiego Łyżwińskiego. Kobieta powiedziała m.in., że pracę w partii dostała za usługi seksualne świadczone Łyżwińskiemu i Lepperowi. Łódzka prokuratura okręgowa, która prowadziła śledztwo w sprawie seksafery w Samoobronie przedstawiła Łyżwińskiemu siedem zarzutów, w tym zgwałcenia w swym biurze poselskim w Tomaszowie Maz. działaczki Samoobrony, która ubiegała się o stanowisko wójta. Wszystkie zarzuty dotyczą lat 1999-2003. Dwa zarzuty stawiane Andrzejowi Lepperowi dotyczą lat 2001-2002. B. wicepremiera oskarżono o żądanie i przyjmowanie w związku z pełnioną przez niego funkcją publiczną korzyści osobistych o charakterze seksualnym od Krawczyk oraz o usiłowanie doprowadzenia w 2002 r. innej kobiety związanej z Samoobroną do obcowania płciowego.

Oba przestępstwa miały być popełnione wspólnie i w porozumieniu z Łyżwińskim. Oskarżeni nie przyznają się do winy.

PAP,kp

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments