Sąd uniewinnił oskarżonego o gwałt!

Jan K. został uniewinniony. Fot. Wioletta Zuzak
Jan K. został uniewinniony. Fot. Wioletta Zuzak

KROSNO. Zdaniem prokuratury, Jan K. usiłował zgwałcić Alicję Sz., a Magdalenę S. zmusił do seksu oralnego, jednak…

W czwartek, 19 grudnia, w Sądzie Okręgowym w Krośnie zakończył się proces Jana K. (51 l.), oskarżonego o gwałt na mieszkance Krosna i próbę zgwałcenia innej krośnianki. Sąd uniewinnił go od zarzucanych mu czynów. Wyrok jest nieprawomocny.

Wg prokuratury, 29 grudnia 2011 roku o godz. 17 na ul. Jagiellońskiej w okolicy nasypu kolejowego w Krośnie Jan K., używając przemocy wobec Alicji Sz., ciągnąc ją za rękę i usiłując zepchnąć z nasypu próbował obezwładnić Sz. i doprowadzić ją do obcowania płciowego, jednakże zamierzonego celu nie osiągnął. Powód: skuteczny opór i ucieczka pokrzywdzonej. 30 grudnia 2011 r. w tym samym miejscu ok. godz. 17.15 K. zaatakował Magdalenę S., groził jej śmiercią, obezwładnił ją i doprowadził do obcowania płciowego w ten sposób, że zmusił S. do odbycia stosunku oralnego, ponadto całował ją po piersiach, po brzuchu oraz narządach płciowych. W wyniku popchnięcia S. spadła z kilkumetrowego wału i złamała lewą nogę.

Badania DNA nie potwierdziły, że to Jan K. jest sprawcą. Podczas mów końcowych pani prokurator wniosła o łączną karę 3 lat pozbawienia wolności dla oskarżonego. Ponadto wnioskowała o zasądzenie nawiązki w kwocie 10 tys. złotych na rzecz Magdaleny S. Obrońca oskarżonego wniósł o uniewinnienie.

– W procesie nie chodzi o to, aby opierać się na stwierdzeniu, że istnieje materiał dowodowy, który nie wyklucza sprawstwa K. Ma istnieć materiał dowodowy, który potwierdza to sprawstwo. Ten materiał dowodowy tak silny nie jest ze względu na wspomniane wątpliwości – powiedział w uzasadnieniu wyroku sędzia Piotr Wojtowicz.

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
prawnik
prawnik
7 lat temu

no to bedzie gwałcil dalej do skutku chyba ze trafi na pania sedzine lub jej corke to jest nadzieja ze go zamkna