Sala sportowa dla dzieci jak marzenie

Gruntownie zmodernizowana sala gimnastyczna przy Gimnazjum Publicznym w Tuszowie Narodowym. Fot. Autor
Gruntownie zmodernizowana sala gimnastyczna przy Gimnazjum Publicznym w Tuszowie Narodowym. Fot. Autor

TUSZÓW NARODOWY. Dzięki 85-procentowej dotacji z Brukseli gruntownej termomodernizacji poddano budynek sali sportowej przy Gimnazjum Publicznym w Tuszowie Narodowym.

W ramach inwestycji m.in.: ocieplono ściany, wymieniono stolarkę drzwiową i zmodernizowano system ogrzewania. Zamontowano również ogniwa fotowoltaiczne, dzięki którym: spadnie emisja spalin, wodę bieżącą ogrzeje energia słoneczna, niższe będą także szkolne rachunki za prąd.

Ogólny koszt inwestycji wyniósł 226 tys. zł. – Sala gimnastyczna czekała na remont od wielu lat. Dzięki pozyskanym funduszom mamy nowoczesny obiekt z takimi rozwiązaniami jak ogniwa fotowoltaiczne czy słoneczne napromienniki gazowe – mówi wójt Andrzej Głaz (48 l.). – Najważniejsze jest jednak to, że podniesie się komfort ćwiczących dzieci – dodaje.

Remont sali sportowej to część dużego projektu realizowanego przez gminę, w ramach którego za 1,5 mln zł modernizacja dotknie: domy ludowe w Maliniu i Czajkowej, Stację Uzdatniania Wody w Jaślanach, Dom Strażaka w Grochowem oraz Urząd Gminy.

pg

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments