Salman Rushdie pisze scenariusz serialu

Autor “Szatańskich wersetów”, Salman Rushdie, pisze scenariusz serialu telewizyjnego. “Next People” ma poruszać kwestie polityki, seksu i religii w USA.

Do swojego bogatego literackiego CV Salman Rushdie już wkrótce będzie mógł dopisać pozycję “scenarzysta”. Pisarz tworzy fabułę serialu dla amerykańskiej stacji Showtime, która zasłynęła do tej pory z takich serialowych hitów jak “Dexter”, “Nurse Jackie” i “The Big C.”.
Rushdie, który od kilku lat mieszka w Stanach, zatrudniony został do napisania ambitnego scenariusza o współczesnym społeczeństwie amerykańskim. “Next People” ma ukazywać szybkie przemiany, które dokonują się na polu amerykańskiej polityki, seksu, religii, nauki i technologii.

To debiut pisarza na polu tworzenia fabuł dla telewizji, ale sam Rushdie zanim został laureatem Bookera i rozpoznawalnym na całym świecie pisarzem pracował jako… copywriter w agencji reklamowej. W 1988 r. ukazały się “Szatańskie wersety” – jego najsłynniejsza powieść, z powodu której musiał się ukrywać przed islamskimi fundamentalistami. Ajatollah Chomeini oficjalnie ogłosił przeciwko niemu fatwę, co jest równoważne z nakazaniem każdemu wiernemu muzułmaninowi zabicie go. W 1998 roku rząd Iranu zadeklarował, że nie popiera fatwy, ale nie może jej odwołać.

PAP, bez

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments