Samobójstwo serbskiego ambasadora przy NATO

Milinković wyskoczył z wysokości około 8-10 metrów. Fot. PAP

BRUKSELA. Branislav Milinković rzucił się z kilkupiętrowego parkingu samochodowego na lotnisku w Brukseli. Informację potwierdziło serbskie ministerstwo spraw zagranicznych, nie podając jednak żadnych szczegółów zdarzenia.

Do tragedii doszło we wtorek. Gazeta „Blic” podaje, że Branislav Milinković popełnił samobójstwo w obecności serbskiego wiceministra spraw zagranicznych. Milinković był na lotnisku, gdzie miał się spotkać z przedstawicielem serbskiego ministerstwa spraw zagranicznych ds. NATO i obronności Zoranem Vujiciem oraz innymi politykami. Grupa zbierała się przed rozpoczęciem rozmów z przedstawicielami NATO.

Po przybyciu ambasadora na miejsce, delegaci podeszli w kierunku jego samochodu, a w tym czasie Milinković nagle wspiął się na barierkę i wyskoczył z wysokości około 8-10 metrów. Przebieg zdarzeń potwierdziło trzech dyplomatów.

– Spotkałem go wczoraj po południu. Nie dostrzegłem nic dziwnego, wydawało się, że jest w doskonałym humorze. Znałem go bardzo dobrze. To nie ma dla mnie żadnego sensu i jest kompletnie niezrozumiałe – powiedziało anonimowe źródło włoskiemu dziennikowi „La Stampa”.

Interia.pl/ps

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o