Samochód uderzył w betonowy mostek. Dwie osoby nie żyją

Fot. KPP Jasło

DOBRUCOWA, JASŁO, TARNOWIEC. Tragedia na trasie Szebnie – Tarnowiec.

Był wtorek (27 listopada) około godziny 22.30. Czworo znajomych w wieku od 18 do 28 l. jechało oplem astrą od wsi Szebnie (gm. Jasło) w kierunku Tarnowca. Niewykluczone, że młodzi ludzie gdzieś imprezowali. W pewnym momencie kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w mostek. – Tuż po uderzeniu w mostek samochód stanął w płomieniach. Gdyby nie błyskawiczna akcja kierowców wówczas tamtędy przejeżdżających, którzy skutecznie ugasili buchający ogień, ci młodzi ludzie podróżujący oplem z pewnością spłonęliby żywcem – mówi jeden ze świadków zdarzenia.
Na miejsce przybyli strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, którzy musieli użyć specjalistycznego sprzętu, aby uwolnić osoby zakleszczone wewnątrz pojazdu.
Świadek: – Auto pędziło z ogromną prędkością
Opel astra został doszczętnie zniszczony. To świadczy o tym, że osoba prowadząca ów samochód tego feralnego wieczora musiała jechać ze sporą prędkością, z pewnością większą niż dopuszczalna. Potwierdza to świadek zdarzenia. – Opel pędził jak szalony, z tego co wiem to wyprzedzał samochód ciężarowy – mówi nam mężczyzna, który chce pozostać anonimowy. Na razie nie wiadomo, czy podróżujący oplem astrą byli pod wpływem alkoholu, czy też nie. – Od rannych mężczyzn pobrano krew do badań – informuje podkomisarz Łukasz Gliwa, oficer prasowy jasielskiej policji. Wyniki powinniśmy poznać niebawem.
Kto prowadził?
– Funkcjonariusze ustalają, kto kierował pojazdem – dopowiada podkom. Gliwa. – Szczegółowe okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia zostaną ustalone w ramach prowadzonych czynności wyjaśniających – mówi nam Kazimierz Łaba, zastępca prokuratora rejonowego w Jaśle. – W czwartek (29 listopada) zostanie przeprowadzona sekcja zwłok – dodaje.
Jak informuje Szymon Niemiec, zastępca dyrektora do spraw lecznictwa w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle, 18 – i 28-latek trafili tu w poważnym stanie. – Z obrażeniami wielonarządowymi oraz kostno-stawowymi – precyzuje. – Jeden z rannych mężczyzn przebywa aktualnie na oddziale chirurgii, natomiast drugi na oddziale urazowo-ortopedycznym. Ich stan jest stabilny, niezagrażający życiu – dodaje.

tc/KPP Jasło

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o