Samolotem na studia

Od końca września niektórzy studenci trasę z Rzeszowa do Wrocławia i z Rzeszowa do Szczecina będą szybko pokonywać samolotem zamiast tłuc się przez wiele godzin pociągiem.

PODKARPACIE. Eurolot chce konkurować z Intericty w przewozie studentów.

Samolotem na uczelnię? Czemu nie. W ostatni weekend września studenci dojeżdżający do szkół wyższych zlokalizowanych kilkaset kilometrów od Rzeszowa  będą mogli tam polecieć zamiast jechać pociągiem. Eurolot przygotował bowiem dla żaków promocję na linii do Wrocławia i do Szczecina.

- Z końcem września uruchamiamy połączenia lotnicze z Rzeszowa do Wrocławia i Szczecina – poinformował Jacek Balcer, dyrektor ds. marketingu Eurolotu. – Nowe trasy otwieramy ze szczególnym uwzględnieniem studentów. Będą mieli zapewnione lepszy komfort podróży niż w dalekobieżnych pociągach Intercity i podróż potrwa krócej. Zaproponujemy dla studentów promocyjne ceny.

Na razie w Eurolocie nie chciano zdradzić ile student zapłaci za lot do Wrocławia, czy Szczecina. Samoloty Eurolotu do Wrocławia będą latać dwa razy dziennie w poniedziałki i środy oraz w piątkowe wieczory. Natomiast trasa do Szczecina będzie obsługiwana tylko w piątki i niedziele. Połączenia do tego miasta uruchamiane będą tylko w weekend, bo brany będzie pod uwagę występujący w tym okresie duży ruch turystyczny, ale także studencki. Zdaniem Jacka Balcera, nie będzie brakować studentów, których będzie stać na lot do domu, zamiast długiej podróży pociągiem.

Będą też inne nowe trasy, z których mogliby korzystać studenci. To linia z Krakowa przez Poznań do Szczecina. Przedstawiciele Eurolotu twierdzą, że będzie to opłacalne połączenie. Gorzej może być na kierunku z Rzeszowa do Szczecina, gdzie może być niewielu pasażerów.
- Rzeszów-Szczecin to najdłuższa do pokonania droga w Polsce – mówi dyrektor ds. marketingu Eurolotu. – Pociągiem jedzie się kilkanaście godzin. Samolot skróci taką podróż. Uważam, że nie będzie tak źle z pasażerami z Podkarpacia, którzy zamiast z usług PKP skorzystają z samolotu.

Okazuje się bowiem, że są rodzinne związki między Podkarpaciem i Pomorzem, liczne grono studentów, którzy wybrali studia w Szczecinie, czy w Gdańsku, są marynarze, których na Rzeszowszczyźnie jest niemało i osoby korzystające z połączeń promowych ze Świnouścia. Dlatego nawet gdy, studentów będzie tylko kilku, to pozostałe miejsca zapełnią inne osoby i lotnicze rejsy będą opłacalne.

Mariusz Andres

do “Samolotem na studia”

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.