Samorząd Podkarpacia przejmie Uzdrowisko Rymanów!

Prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu zostanie podpisana umowa komunalizacji Uzdrowiska Rymanów. Czy samorządowi Podkarpacia w utrzymaniu kurortu pomogą fundusze unijne? Czas pokaże. Fot. Wioletta Zuzak

RYMANÓW ZDRÓJ. To już pewne: samorząd woj. podkarpackiego zostanie jedynym właścicielem akcji uzdrowiska w Rymanowie Zdroju.

Jak poinformował Wiesław Bek, rzecznik prasowy marszałka woj. podkarpackiego, podczas czwartkowego (9 stycznia) posiedzenia Zarządu Województwa Podkarpackiego została podjęta stosowna uchwała, która otwiera drogę do podpisania umowy komunalizacji Uzdrowiska Rymanów. – Umowa między dotychczasowym właścicielem kurortu (Minister Skarbu Państwa) a samorządem województwa podkarpackiego zostanie podpisana niebawem, najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu – wyjaśnił. Mieszkańcy mają nadzieję, że przejęcie uzdrowiska przez samorząd Podkarpacia będzie się wiązało z kontynuacją i rozwojem działalności leczniczej.

Przypomnijmy, że Minister Skarbu Państwa zgodził się na przejęcie tutejszego uzdrowiska przez samorząd Podkarpacia. Natomiast na sierpniowej sesji radni Sejmiku Województwa Podkarpackiego przyjęli uchwałę intencyjną, wyrażając tym samym zgodę na objęcie udziałów uzdrowiska w Rymanowie Zdroju przez samorząd woj. podkarpackiego.

Samorząd województwa nieodpłatnie przejmie akcje Uzdrowiska Rymanów od Ministra Skarbu Państwa. Jak informował Wiesław Bek, stosowny wniosek został wysłany do ministerstwa skarbu. – Konieczne było przedstawienie planu rozwoju inwestycyjnego kurortu – wyjaśniał nam.

Wiadomo także, że samorząd woj. podkarpackiego zobowiązał się, iż Uzdrowisko Rymanów utrzyma swój dotychczasowy profil leczenia oraz do kontynuowania przyjętych przez zarząd kurortu projektów inwestycyjnych. – Dysponuje konkretnym budżetem i jeśli zechce wesprzeć finansowo spółkę, to wypada się tylko cieszyć – mówił Paweł Szczygieł, prezes zarządu Uzdrowiska Rymanów.

Co istotne, samorząd Podkarpacia przejmie Uzdrowisko Rymanów, które nie jest zadłużone (posiada stabilność finansową).

Wioletta Zuzak

do “Samorząd Podkarpacia przejmie Uzdrowisko Rymanów!”

 1. Ambroży

  Jestem za , byle tylko zarządca był na odpowiednim poziomie!.

 2. iza

  Super!!!!!
  Jak dobrze, że nie idzie w ręce przyszłych „dziedziców”.
  Poprzez dziką prywatyzację potworzyły się już rody, którym wydaje się, że panowały od stuleci i będą nadal panować. Czują się i zachowują wobec biedaków gorzej niż cała klasa hrabiów wobec Stefci Rudeckiej z „Trendowatej”.

 3. Borjan

  jak na razie uzdrowisko posiada płynność finansową.Ciekawe czy po jego przejęciu przez samorząd Podkarpacia też będzie na plusie ? Obawiam się ,że chyba nie

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.