Samorządowcy dołączają do Solidarnej Polski

Fot. Wit Hadło

PODKARPACIE. Nazwiska samorządowców z Podkarpacia, którzy dołączyli do Solidarnej Polski, ogłosili dziś na konferencji prasowej senator Kazimierz Jaworski oraz radny powiatu rzeszowskiego Stanisław Kruczek.

Do nowej partii dołączyli trzej członkowie Rady Miasta Przemyśla, są to Wiesław Morawski, Jerzy Golec oraz Kazimierz Widaj.
Senator Jaworski niewyklucza, że dołączą kolejni samorządowcy, bo inicjatywa “ziobrystów” spotyka się z dużym zainteresowaniem – Proponujemy współpracę, nie “molestujemy” politycznie – zastrzegł jednak Jaworski.

Możliwe, że do SP przejdą  kolejni radni powiatowi. Stanisław Kruczek nie wyklucza tego – wielu spośród radnych ma podobne poglądy jak my – dodaje. Jednak kolejne nazwiska samorzadowców to wciąż kwestia otwarta. Być może więcej personaliów poznamy w niedzielę jak zapowiedział senator Jaworski.

Podczas dzisiejszej konferencji senator Jaworski przedstawił tez rodzaj manifestu czy też programu Solidarnej Polski w naszym regionie. Ma to być partia, która powstanie od dołu. Od struktur regionalnych, gminnych, nawet wiejskich. W sferze programowej senator stawia na dbałość o infrastrukturę m. in. bezpłatna autostrada A-4 oraz przywiązanie do wartości. Na pytanie czy nie obawia się, że SP podzieli los PJN senator odpowiada krótko. – Oczywiście, że tak. Obawialiśmy się czy środowiska lokalne nie są zniechęcone do polityki. Losy Solidarnej Polski zalezą od serca i pracy jaką w nią włożymy.
ArtG

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jj
jj
9 lat temu

Panie Senatorze nie rozumiem wypowiedzi Panów Radnych „współpracujemy z PiS i łączą nas dobre relację” czyste kłamstwa przecież Regia Civitas jest w koalicji z Platformą Obywatelską , Prezydent jest z Regi Civitas jeden Vice z PO drugi z Regii. Gdzie ta współpraca , w wyborach wystawili osobne listy PiS swoją a Regia swoją podobnie jak na urząd Prezydenta. Jeszcze dodam , że wielu członków Regi Civitas opuściło przed wyborami samorządowymi PiS i zasiliło Regie Civitas ( opuszczenia na pewno nie były w miłej atmosferze) a pan Prezydent z RC współpracuje z parlamentarzystami PO. Mówienie o współpracy z PiS-em jest więc… Czytaj więcej »

bloger
bloger
29 dni temu
Reply to  jj

znowu Jaworski i znowu jakieś zarzut kłamstwa.Kiedy to się skończy?

tula
tula
9 lat temu

wybrał pana elektorat PiS, a pan ma tych ludzi teraz w d……..

zgrzyt
zgrzyt
9 lat temu

Panie senatorze, lepiej pózno niż wcale. To tez przysłowie.

teresa
teresa
9 lat temu

P.Senatorze -jest Pan rolnikiem i dobrze wie ” ze trzeba oddzielić ziarno od plewy”……….i tak się stalo „plewy same oddzielily sie od ziarna”.
Bedąc Senatorem zapomial o tym, ze przyslowia są mądrościa narodu….?