Samorządowcy walczą o stołki

W mieleckiej Radzie Miasta karty zostały już rozdane

MIELEC. Za prezydialnym stołem Rady Miasta zabrakło miejsca

Co ważniejsze stołki w Radzie Miasta zostały już rozdane. Na ostatniej sesji wybrano dwoje wiceprzewodniczących: Dorotę Kotulę, działaczkę mieleckiej Platformy Obywatelskiej i współpracownicę posłanki Krystyny Skowrońskiej; oraz Zbigniewa Szypułę, wicedyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Mielcu, który w miejskim samorządzie reprezentuje lewicowy komitet „Razem dla Ziemi Mieleckiej”.

Przypomnijmy, że na pierwszej sesji wybrano przewodniczącego Rady. Został nim Jan Myśliwiec z pro prezydenckiego komitetu „Nasz Mielec”.

PiS: – Mamy do tego społeczny mandat

We wtorek dołączyli do niego kolejni przedstawiciele koalicyjnej układanki: Dorota Kotula z PO i Zbigniew Szypuła (RdZM). Swojego kandydata do prezydium zaproponowała również opozycja. Jej lider Jacek Kopacz, szef klubu PiS przypominał, że jego ugrupowanie wygrało wybory w mieście i ma największy klub radnych. – Uważamy więc za konieczne aby nasz przedstawiciel pełnił przynajmniej funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miasta.

Nie zabiegamy o władzę, bo ta funkcja nie ma z nią nic wspólnego, ale chcemy mieć realny wpływ na kierunek pracy samorządu, ponieważ mamy do tego społeczny mandat. Nawet w tak mocno upolitycznionym organie władzy, jakim jest Sejm, każdy klub ma swojego reprezentanta w prezydium. Poparcie naszego kandydata będzie swoistym testem na to czy tak naprawdę samorząd jest z dala od polityki. – oświadczył lider miejskiej opozycji.

Kandydatem PiS do prezydium był Aleksander Kopeć, wiceszef Rady w ub. kadencji i samorządowiec z 20-letnim stażem. Problem w tym, że miejsca za prezydialnym stołem były już… przydzielone. Stąd przewodniczący Jan Myśliwiec zawnioskował o zmianę statutu miasta i stworzenie miejsca dla… trzeciego wiceprzewodniczącego Rady Miasta.

Na dzisiejszej (21 bm.) sesji odbędzie się ostatni akt dzielenia wyborczych łupów, czyli obstawienie mniej prestiżowych stołków szefów i członków komisji.

Paweł Galek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments