Samsung Athletic Cup 2011

www.sport.samsung.pl

Ponad 350 młodych sportowców walczyło w Rzeszowie o zwycięstwo w eliminacjach do ogólnopolskiego finału Samsung Athletic Cup 2011.

Mityng lekkoatletyczny na stadionie Resovii  rozpoczął serię 16 kwalifikacji regionalnych ósmej edycji profesjonalnych zawodów dla młodzieży gimnazjalnej.

W sobotę, 7 maja w Rzeszowie odbyły się jedne z pierwszych eliminacji do ogólnopolskich zawodów lekkoatletycznych dla młodzieży gimnazjalnej – Samsung Athletic Cup. Młodzi sportowcy rywalizowali w sześciu konkurencjach: biegi na 100m, 300m, 600m (kobiety) i 1000m (mężczyźni) oraz pchnięcie kulą, skok w dal i skok wzwyż.

Najciekawsze rezultaty przyniosły konkurencje męskie: skok w dal oraz pchnięcie kulą. Doskonały wynik osiągnął Sergiusz Szylak z ULKS Technik Trzcinica, pchając kulę na odległość 13,97 m. Na wyróżnienie zasługuje również rezultat Tomasza Delerta z LKS Stal Mielec, który skoczył w dal na odległość 5,53 m. Zmagania zwycięzców zawodów lokalnych będzie można podziwiać 12 czerwca br. w Krakowie w trakcie finału ogólnopolskiego Samsung Athletic Cup 2011.

Głównym celem zawodów organizowanych od 2004 roku przez firmę Samsung Electronics, jest odkrywanie młodych, utalentowanych sportowców i umożliwienie im profesjonalnej kariery. Samsung Athletic Cup promuje również aktywny styl życia oraz zasady fair play wśród dzieci i młodzieży.

Ambasadorami ósmej edycji Samsung Athletic Cup są znani, polscy lekkoatleci: Artur Partyka, trzykrotny olimpijczyk i 12-krotny mistrz Polski w skoku wzwyż oraz Anna Jagaciak, brązowa mistrzyni Europy juniorów w skoku w dal, rekordzistka Polski juniorów i młodzieżowców w skoku w dal i trójskoku, która swoją karierę zaczynała od zwycięstwa w Samsung Athletic Cup 2005.

Pełne wyniki oraz więcej informacji na stronie: http://www.sport.samsung.pl/

r

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments