Sanocki Autosan ma 180 lat!

Fot. Archiwum

SANOK. W holu SDK–u można było zapoznać się nie tylko z ofertą Jubilata, ale również przedsiębiorstw z nim współpracujących

Autosan – jeden z najstarszych zakładów produkcyjnych w Polsce i jeden z najważniejszych w Sanoku obchodzi w tym roku 180 – lecie swego istnienia. Z tej okazji w Sanockim Domu Kultury odbyła się jubileuszowa konferencja techniczno – handlowa. Podczas konferencji przedstawiona została aktualna oferta zakładu produkującego autobusy miejskie, podmiejskie, międzymiastowe, specjalne, nadwozia pojazdów szynowych oraz produkty specjalistyczne dla Wojska Polskiego.

Burmistrz Sanoka zapewnił, że władze miasta, tak jak do tej pory, będą wspierały firmę w jej rozwoju i w zdobywaniu kolejnych rynków zbytu, również poprzez promocję w zaprzyjaźnionych samorządach w Polsce i za granicą. – Najważniejsze jest to, że decyzje właścicieli na tym pierwszym etapie dają szansę nie tylko na trwanie zakładu, ale i możliwości dokapitalizowania – czy przez samego właściciela, czy też przez nowego współinwestora. Wierzę gorąco, że kilkaset osób zatrudnionych w Autosanie, a więc i kilkaset rodzin będzie miało zapewnione dochody, a sam zakład jeszcze mocniej zaistnieje na mapie gospodarczej, wytwarzając nie tylko autobusy, które stanowią produkt sztandarowy, ale także inny asortyment, w którego produkcji my – sanoczanie jesteśmy doświadczeni. We wrześniu odbędzie się zasadnicza część jubileuszu dla obecnych i byłych pracowników Autosanu, a zapewne i dla całego Podkarpacia – powiedział Blecharczyk.

Uroczystość stała się także okazją do uhonorowania osób zasłużonych i pracowników odznaczeniami państwowymi, które przyjęli z rąk wojewody podkarpackiego. Ciekawym punktem uroczystości była możliwość zwiedzania wystawy starych i nowych autobusów wyprodukowanych w zakładzie.

wz

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.