Sanocki patent na mistrza Polski

W piątek sanoccy hokeiści po raz kolejny w tym sezonie spróbują pokonać Cracovię.

PLH. Piątkowy szlagier w Arenie Sanok.

W piątek z mistrzem Polski, a w niedzielę z Zagłębiem Sosnowiec zmierzą się hokeiści Ciarko PBS Ban Sanok. Na zespół z Krakowa ekipa trenera Marka Ziętary ma patent w tym sezonie. Na siedem meczów rozegranych z mistrzem Polski, licząc nie tylko ligę ale też Puchar Polski i przedsezonowe mecze, sanoczanie nie zaznali porażki (tylko jeden towarzyski pojedynek zakończył się remisem).

Z Zagłębiem bilans też jest dodatni. – I oby było tak dalej – mówi szkoleniowiec zespołu z Sanoka. – Czekają nas ciężkie pojedynki. W piątek gramy z mistrzem Polski, więc spotkanie powinno stać na najwyższym poziomie. W niedzielę też łatwo nie będzie. Przeciwnicy na pewno wyjdą bardzo zmobilizowani i będą chcieli zagrać z nami lepiej niż w poprzednich meczach. To będą istotne pojedynki i zrobimy wszystko, aby zakończyć je zwycięstwem – zapowiada trener Marek Ziętara.

Piątkowy pojedynek w Sanoku będzie spotkaniem dwóch najskuteczniejszych zespołów jeśli chodzi o ilość strzelonych bramek. Krakowianie do tej pory w dziewiętnastu spotkaniach trafili do bramki przeciwnika aż 112 razy (nie tak dawno zaaplikowali ekipie z Torunia 18 goli). Ciarko natomiast do siatki rywali krążek skierowało dotychczas 78 razy. – Zespół z Krakowa ma bardzo dobrych napastników, ale my też gramy dobrze w ofensywie i strzelamy sporo bramek. W związku z czym, w najbliższym meczu o końcowym wyniku decydować będą drobne detale i dyspozycja dnia poszczególnych hokeistów. Kto popełni mniej błędów, ten wygra rywalizację. Będzie to jedno z najtrudniejszych spotkań. Cracovia jako drużyna jest bardzo mocna i w ostatnim czasie zrobiła duży progres – stwierdza trener Ziętara, który przestrzega przed lekceważeniem niedzielnego rywala.

W naszym zespole na pewno zabraknie kontuzjowanego Wojciecha Milana i zawieszonego za doping Michała Radwańskiego. Pod znakiem zapytania stoi natomiast występ czeskiego napastnika Josefa Vitka (decyzja ma zapaść po piątkowym porannym rozruchu).

CIARKO – CRACOVIA
piątek godz. 19

ZAGŁĘBIE – CIARKO
niedziela godz. 17.

rm

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments