Sanoczanie na lodzie

Hokeiści KH Ciarko PBS Bank Sanok rozpoczęli treningi na lodzie.

HOKEJ. PLH. Hokeiści KH Ciarko PBS Bank zajęcia zaczynać będą od 9 rano, a kończyć o 21.

Zespół KH Ciarko PBS Bank Sanok rozpoczął wczoraj drugi etap przygotowań do sezonu już treningiem na lodzie. Na porannych zajęciach stawiło się 20 zawodników, a zabrakło tylko trójki kadrowiczów (Marcina Kolusza, Krystiana Dziubińskiego i Dawida Maciejewskiego). Sezon PLH ruszy 11 września.
Po urlopach pierwszy trening w Arenie Sanok zaczął się o godz. 10 i miał charakter zapoznawczy. – Były proste ćwiczenia głównie jednak chodziło po takiej długiej przerwie o zapoznanie się z lodem, kijem i krążkiem – mówi trener ekipy z Sanoka, Milan Jancuska.

Od wtorku pełną parą
Na drugim popołudniowym treningu zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy: jedna ćwiczyła na lodzie, a druga miała zajęcia ogólnorozwojowe. – Od wtorku zaczynamy przygotowania już na ostro. Rano w grupach będziemy ćwiczyli na siłowni, bieganie, wytrzymałości itd., a wieczorem już na lodzie. Zaczynamy od 9 rano, a kończymy o 21. Myślę, że n ikt nie będzie miał prawo narzekać na nudę – dodaje Jancuska.

Kary za nadwagę
Hokeiści z Sanoka po pierwszym etapie przygotowań idąc na trzytygodniowe urlopy dostali indywidualny plan treningów, który mieli realizować, aby nie zatracić to wszystko co wypracowali wcześniej przez pierwsze dwa miesiące przygotowań. Przed wyjazdem na urlopy zawodnicy zostali zważeni i dziś podczas porannych zajęć na siłowni ponownie staną na wadze. – Wolno im było przytyć maksymalnie 1 kilogram, jeśli będzie więcej to będą kary finansowe. To są jednak profesjonaliści i jestem przekonany, że oni nie leżeli brzuchami do góry podczas urlopów, bo nie o to w tym wszystkim chodzi – mówi szkoleniowiec sanockiej ekipy, który chciałby wzmocnić zespół jeszcze jednym napastnikiem. – Na razie jeszcze za wcześnie na nazwiska – dodaje trener.

W najbliższy piątek zespół Ciarko PBS Bank Sanok rozegra pierwszy mecz sparingowy w Krynicy. Później zmierzą się dwukrotnie z mistrzem Polski Cracovią (2.08. w Sanoku i 5.08. w Krakowie). – W sumie planujemy zagrać 12 meczów sparingowych plus turniej w Sanoku – mówi trener Jancuska.

Bez trójki kadrowiczów
W sanockim zespole przez dwa tygodnie zabraknie trójki kadrowiczów: napastników Marcina Kolusza i Krystiana Dziubińskiego oraz obrońcy Dawida Maciejewskiego, którzy od niedzieli przebywają na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Krynicy. Trener kadry Wiktor Pysz ma do dyspozycji 26 zawodników. Zgrupowanie w Krynicy potrwa do piątku (29.07 br.). Następnie kadrowicze spotkają się na turniejach w Toruniu (Memoriał im. Ludwika Czachowskiego, 5-7.08) i Popradzie (Tatra Cup, 18-21.08).

Rafał Myśliwiec

Hokeiści KH Ciarko PBS Bank Sanok rozpoczęli treningi na lodzie
Fot. Wit Hadło

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.