Sanoczanie wygrali awansem

Fot. PAP

PLH. Ciarko PBS Bank Sanok na czele tabeli.

Zwycięstwem mistrzów Polski zakończyło się wczorajsze starcie z Zagłębiem Sosnowiec. Według terminarza, mecz rozegrany miał być 21 września, ale wówczas sanoczanie grać będą w Pucharze Kontynentalnym.

Sosnowiczanie przyjechali do Sanoka z dwoma porażkami na koncie i trzeba przyznać, że bardzo długo i mądrze bronili się przed atakami gospodarzy. Po raz pierwszy przyjezdni skapitulowali w 17. min, kiedy to sprytnym podaniem popisał się Bartos, a akcję zamknął celnym uderzeniem Martin Vozdecky. Wczorajsze spotkanie wyglądało podobnie do inauguracyjnego spotkaniu w Katowicach, gdzie sanoczanie również nie zaprezentowali pełni swoich możliwości i próbowali wygrać z rywalem jak najmniejszych nakładem sił. Wówczas ta sztuka się nie udało, wczoraj mistrz Polski mógł się cieszyć z drugiego w tym sezonie zwycięstwa.

Gra się zaostrzyła
W drugiej tercji gra wyraźnie się zaostrzyła, co jednak bardzo często spotykało się brakiem reakcji ze strony arbitra. Gospodarze potrzebowali zaledwie niespełna dwóch minut tej odsłony, by zdobyć drugą bramkę. Tym razem na listę strzelców wpisał się Marcin Kolusz, wykańczając akcję Bartosa i Kotaski. Więcej bramek w tej tercji już nie padło, mimo że obie drużyny grały w podwójnej przewadze.

Na bakier ze skutecznością
To właśnie brak skuteczności po raz kolejny był największą bolączką naszej drużyny. W III tercji gospodarze prowadzili grę, ale niewiele z tego faktu wynikało. Co więcej, miejscowi chwilami zapominali o grze obronnej, popełniając przy okazji proste błędy. Wówczas drużynę musiał ratować Przemysław Odrobny. Tak było m.in. w 43. min, kiedy to “Wiedźmin” wygrał pojedynek “oko w oko” z Zachariaszem. Miejscowi, jak przystało na obrońców mistrzowskiego tytułu “dowieźli” prowadzenie do końcowej syreny i nadal zachowują miano niepokonanych w sanockiej “Arenie”.

CIARKO PBS Sanok 3
ZAGŁĘBIE Sosnowiec 1
(1-0, 1-0, 1-1)
1-0 Vozdecky (17.), 2-0 Kolusz (22.), 3-0 Vitek (54.), 3-1 Sarnik (54.)

CIARKO: Odrobny – Mojzis, Dronia, Vitek, Zapała, Kolusz – Kotaska, Wajda, Vozdecky, Bartos, Strzyżowski – Kubat, Pociecha, Gruszka, Dziubiński, Malasiński – Rąpała, Bulanowski, Mermer, Krzak, Radwański.

ZAGŁĘBIE: Elżbieciak – Stefanka, Kulik, Szewczyk, Zachariasz, Golec – Cychowski, Działo, Sarnik, Voznik, Dołęga – Kuc, Duszak, M. Kozłowski, T. Kozłowski, Luka – Kurz, Jaskólski, Białek, Twardy, Podsiadło.

Sędziował Tomasz Radzik. Kary: 16 i 14. Widzów 1,5 tys.

W następnej kolejce (14 września): Oświęcim – Sanok, Cracovia – Katowice, Tychy – Sosnowiec, Jastrzębie – Toruń.

mj

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o